logo
dollar
euro

У Полтаві порахували велосипедистів на перехрестях

8:27 24.04.2015 eye 508
У Полтаві порахували велосипедистів на перехрестях

22 квітня більше 20 волонтерів рахували велосипедистів на перехрестях Полтави

Підрахунок проводився в рамках проекту "Полтава велосипедна" силами волонтерів, які зголосились допомогти проекту. Він передбачав чергування на 16 ключових точках міста  протягом двох годин зранку (з 8:00 до 10:00 або з 7:00 до 9:00) та ввечері (з 17:00 до 19:00). Волонтери заносили спостереження у спеціальну форму, в якій, окрім загальної кількості велосипедистів, фіксувались наступні дані: вулиця, з якої велосипедист в’їхав на перехрестя, рух по дорозі чи по тротуару, стать велосипедиста, наявність шоломів та переважаюча поведінка руху.

"Найвелосипеднішим" перехрестям у місті виявилось перехрестя вулиць Фрунзе, Кагамлика та Сінної. Цим перехрестям за 4 години чергування (вранці та ввечері) проїхало 267 велосипедистів. Також, популярними перехрестями на маршрутах полтавських велосипедистів є перетин вулиць Сінної та Шевченка, Артема та Енгельса, Зіньківської та Яківчанської, Жовтневої та Зінківської, Халтуріна та Бірюзова. Попри порівняно низьку температуру повітря в день підрахунку, мінливу хмарність та подекуди дощ, загалом волонтерами було зафіксовано більше 1700 велосипедистів. Детальні результати підрахунку будуть опубліковані найближчим часом. Всього у підрахунку в середу взяли участь 22 волонтера. Також планувавс підрахунок і в вихідний день, 18 квітня, та через несприятливі погодні умови підрахунок було вирішено перенести на 16 травня.

Результати дослідження допоможуть визначити велосипедні тенденції в Полтаві, оцінити кількість велосипедистів та спланувати майбутню діяльність, зокрема, під час розробки Концепції розвитку велоінфраструктури міста. Подібні підрахунки відбуватимуться в місті 2 рази на рік, навесні та восени. У такий спосіб стане можливим прослідкувати динаміку інтенсивності руху велосипедистів у Полтаві.

Дослідження відбулося в рамках проекту "Полтава велосипедна". Проект має на меті об’єднати зусилля велоактивістів (велосипедистів, громади), експертів та представників органів місцевого самоврядування для розробки Концепції розвитку велосипедного руху та облаштування велоінфраструктури міста Полтави на найближчі кілька років. Цей рік є першим, коли в Полтаві масово рахують велосипедистів, залучаючи до співпраці волонтерів.


Наверхнаверх