logo
dollar
euro

420 тисяч гривень на перенесення бюста генералу Ватутіну і жодної копійки на порятунок Кадетського корпусу

16:09 10.12.2019 eye 614
420 тисяч гривень на перенесення бюста генералу Ватутіну і жодної копійки на порятунок Кадетського корпусу

Учора відбулась тринадцять друга сесія Полтавської міської ради шостого скликання. Депутати, зокрема, вирішили збільшити видатки міського бюджету за рахунок залишків бюджетних коштів спеціального фонду.

420,0 тис. грн. виділено управлінню капітального будівництва на переміщення пам'ятника-бюста генералу армії М.Ф.Ватутіну на вулицю його імені та благоустрій прилеглої території . І майже стільки ж – 457 тис. грн. – на капітальний ремонт покрівель 1-ї міської клінічної лікарні (229,0 тис. грн.) та дитячої міської клінічної лікарні (228,0тис.грн.); Полтавську дитячо-юнацьку спортивну школу №5 капітально відремонтують за 70 тис. грн. Більше поталанило дошкільному навчальному закладу №4 по провулку Гористому, 11 ( поруч з вулицею Монастирською): на його реконструкцію виділено 1099,2 тис.грн.

11Випускники Полтавського вищого ракетного зенітного училища. Можливо, сере них є ініціатори перенесення бюсту?

І жодного слова про порятунок Кадетського корпусу. До речі, навряд чи більшість полтавців зараз навіть пам’ятають, що пам’ятник  Герою Радянського Союзу генералу Миколі Ватутіну первинно було встановлено на території багатостраждального Кадетського корпусу. Адже з 1920 до 1922 року Ватутін навчався у Полтавській піхотній школі, яка розміщувалась у його стінах. У подальшому тут завжди навчали військових. У 1968 тут почали готувати віськових фахівців протиповітряної оборони і заклад отримав назву "Полтавське Червонопрапорне вище зенітне ракетне командне училище". І тоді ж йому присвоєне ім’я генерала армії М. Ф. Ватутіна. Після того, як у 1995 році училище було ліквідоване, по-дурному, без детального плану перепрофілювання або передачі будівль у "хороші руки", бюст генерала був перенесений на територію Полтавське вище військове командне училище зв'язку імені Маршала Радянського Союзу К. С. Москаленка.  При цьому з бюджету міста на встановлення не було витрачено ні копійки. Все робилося руками курсантів.

121223_06_vatutin_nowПамятник М.Ватутіну на території Полтавського вищого військового командного училища зв'язкувстановлений без копіки бюджетних коштів

Нагадаємо, на архітектурно-містобудівній раді питання про перенесення пам'ятника-бюста Миколі Ватутіну розглядалося буквально за кілька днів до сесії міськради – повідомлення на сайті з’явилось 10 липня. До міської влади, начебто, звернулись ветерани, військовослужбовці та офіцери з проханням розмістити погруддя Героя Радянського Союзу із території об’єднаного навчально-тренувального Центру військ зв’язку в центральну частину Полтави. Можливо, цим людям погруддя генерала й дороге, як згадка про роки молодії. Але чи готова громада витратити 420 тисяч гривень на цю забаганку? Навряд чи можна говорити про якусь художньо вартість пам’ятника або його духовне значення для  переважної більшості полтавців.

поставят-ватутинаНа цьому місті облаштують погруддя генерала за 420 тисяч гривень

 

 

fcef36150be991e76b62865b7738dbc8Такий вигляд має віськове училище, яке носило ім'я героя, зараз

У економічно важкі часи таке марнотратство, коли поруч знаходиться майже зруйнована справжня перлина Полтави, є неприпустимим.


Наверхнаверх