logo
dollar
euro

У Полтаві проводять курси "Надання психологічної допомоги в екстремальних умовах"

7:08 23.04.2015 eye 480
У Полтаві проводять курси "Надання психологічної допомоги в екстремальних умовах"

Полтавським обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у приміщенні Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проводяться курси психологічної допомоги.

Курси домедичної допомоги проводять вже протягом вісьмох років для окремих категорій працівників соціальної сфери, рятувальників, співробітників МВС, волонтерів та інших. Але з початком військових дій на сході України необхідність володіння навичками такої допомоги стала вкрай актуальною. Збільшити кількість людей, які б мали змогу допомогти, а іноді й врятувати життя – таку задачу поставили перед собою у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ще на початку літа 2014 року. Тоді ж виникла ідея створення медичного волонтерського руху "Баррі". Юрій Олександрович Безрядін, заступник головного лікаря Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф - керівник учбово-тренувального відділу зазначає, що за цей час підготовлена значна кількість волонтерів, здатних надавати домедичну допомогу, які включені до складу спеціального реєстру системи екстреної медицини області. Але війна – це жорстока подія, яка залишає глибоку психологічну травму у кожного громадянина України. Як допомогти?

Наприкінці 2014 року в Департаменті охорони здоров’я провели нараду у якій взяли участь психіатри, психологи, науковці, викладачі кафедр психології та психіатрії. Результатом стала велика спільна робота по створенню навчальної програми підготовки тренерів – психологів, волонтерів та розпочались навчання. В ході навчань виникла ідея підготовки універсального волонтера, що володіє навичками не тільки домедичної, а й психологічної допомоги. Спочатку він вивчає домедичну допомогу, потім цикл психологічної допомоги і цикл тактичної медицини. Така людина зможе допомагати в військових госпіталях, чергувати на масових заходах і, при необхідності, надати домедичну та психологічну допомогу.

І ось, у січні 2015 року, відбувся випуск перших універсальних волонтерів "Баррі".  

Філіали учбово-тренувального відділу діють в Полтаві та при Кременчуцькій, Миргородській, Лубенській станціях екстреної медичної допомоги де працюють 15 інструкторів ― тренерів.

– Вони пройшли навчання у нас, а тепер передають свої знання колегам на місцях, – продовжує Юрій Олександрович.

Для проведення курсів - тренінгів психологічної допомоги запросили психолога Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) Юлію Олександрівну Фалєєву.

– Наша служба з надзвичайних ситуацій тісно співпрацює з різними департаментами. В першу чергу з департаментом охорони здоров'я, безпосередньо з відділом медицини катастроф, його керівником Володимиром Мохначовим. Вони організовують курси і залучають людей. Я, безпосередньо, як психолог ДСНС з 15-річним стажем, ділюся з учасниками теорією та практичним досвідом, - говорить Юлія Олександрівна.

Життя йде і разом з ним поступово, динамічно розвивається служба екстреної медичної допомоги, розробляються та вдосконалюються методи роботи та навчання кадрів. Протягом року планується проведення практичних навчань разом із Державною службою надзвичайних ситуацій, УМВС у Полтавській області, волонтерами "Баррі", де будуть відпрацьовуватись практичні навички, у тому числі і у наданні психологічної допомоги умовно постраждалим. Окремо в травні пройдуть заняття під назвою "Школа волонтера" для студентів.

На курси можуть записатись усі бажаючі незалежно від місця проживання на території Полтавської області  за цілодобовим телефоном +380(532) 60-63-80 або +380(532) 60-63-81. Учасниця курсу Людмила дізналась про курси по місцевому телебаченню.

– Про те, що в Полтаві почали проводити такі курси я дізналась по телебаченню і вони мене дуже зацікавили. Адже в нашому житті є багато різних ситуацій, доводиться спілкуватися з різними категоріями людей, – говорить жінка. – Все частіше ми зустрічаємося з переселенцями, хлопцями, які повернулись з зони АТО, у кожного з нас є такі люди в оточенні: друзі, знайомі, колеги, сусіди. Оскільки, ми були до цього абсолютно не підготовані, я пішла на ці курси. На даний момент, я вже пройшла курс домедичної допомоги. Зараз ми проходимо курси психологічної допомоги. Курси домедичної підготовки тривали два тижні, в них також входив психологічний блок, але тут більш конкретно саме по цій темі. Основна моя робота на державному підприємстві "Полтававодоканал".  З роботи відпускають без проблем, нам видають довідку, що ми були на курсах, а не прогулювали.


Наверхнаверх