logo
dollar
euro

Міграційна служба Полтавщини порушує Закон України – твердить прокуратура

10:59 12.07.2013 eye 1866
Міграційна служба Полтавщини порушує Закон України – твердить прокуратура

Однак, скільки ж має коштувати закордонний паспорт, не уточнює

Прокуратура області перевірила дотримання вимог Закону України "Про адміністративні послуги» в діяльності органів державної влади, установ та підприємств. Зокрема, перевіркою в Управлінні державної міграційної служби в області встановлено, що при цій установі працювали суб’єкти господарювання, які додатково, під виглядом обов’язкових платежів нав’язували громадянам інформаційні послуги за оформлення закордонних паспортів. Про це повідомив старший прокурор відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Ігор Степаненко.  Також посадовці УДМС в області нав’язували громадянам отримання додаткових документів, які не були обов’язковими, при цьому не завжди повідомляючи про безоплатність або добровільність сплати коштів за них.

За результатами перевірки начальнику УДМС в області внесено подання з вимогою усунути зазначені порушення, причини та умови, що їм сприяли.  За результатами проведених перевірок внесено 68 документів прокурорського реагування та розпочате 1 кримінальне провадження.  Отже, обласна прокуратура розповіла про порушення міграційної служби, однак не відповіла на головне запитання: скільки ж таки має коштувати оформлення закордонного паспорта.

Українці  значно переплачують за послуги з отримання закордонних паспортів, їм доводиться оплачувати непотрібні платні послуги. Це вже доконаний факт.  Як не дивно, закордонний паспорт може коштувати  по-різному, причому не лише в різних областях, навіть в одному і тому ж відділені ДМС. З громадянина можуть правити від від 257 до 800 грн. і більше. Скільки коштуватиме для громадянина оформлення закордонного паспорту, не малою мірою залежить його від обізнаності.

Державна митна служба України наполягає, що у разі оформлення закордонного паспорта протягом 30 днів, маєте сплатити:

Держмито – 170 грн. (Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 "Про державне мито»).

Вартість послуг – 87,15 грн. (Постанова КМУ від 4 червня 2007 р. N 795 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання").

Вартість бланка – 120 грн. (п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 "Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»).

Якщо оформлення проводиться протягом 10 днів:

Держмито - 340 грн.  (п. 6 "л" статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 "Про державне мито»).

Вартість послуг - 174,30 грн. (п. 5 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 "Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»).

Вартість бланка - 270 грн. (п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 "Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»).

Житель Запоріжжя Руслан Жиров 8 місяців судився з системою, доводячи, що паспорт має коштувати тільки 170 гривень і врешті переміг. Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд 5 лютого цього року зобов'язав оформити йому закордонний паспорт лише за вартістю державного мита. ДМС оскаржила це рішення в касаційному порядку. І по-суті, справу програла. Адже Вищий адміністративний суд України (ВАСУ), зокрема, установив, що сплачуючи держмито (170 грвень) і вартість послуг (87 гривень 15 копійок), громадянин у такий спосіб  сплачує вартість одних і тих же послуг двічі.

Офіційній веб-сторінці Державної міграційної служби більше, чомусь  оповіщує, що Вищий адмінсуд скасував вимогу щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон без сплати обов’язкових платежів. А в самій новині інформацію про судове рішення подається так, наче додаткова плата "за оформлення та видачу паспорта» (87,15 грн.) та "за бланк" (120 грн.) є обов’язковою.

Отже, хотілося б, нарешті, якоїсь конкретики, а не закону у вигляді дишла.


Наверхнаверх