logo
dollar
euro

70-річна жінка з Полтавщини визволяла з полону сусідського хлопця-"айдарівця"

9:40 21.04.2015 eye 1171

Людмила Півень із села Мартинівка на Полтавщині не побоялася поїхати в зону АТО визволяти з полону сусідського хпопчину-айдарівця Володимира Романюка.

Щоб заступитися за сироту, пенсіонерка поїхала і до Росії, і до окупованої Луганщини, де особисто вела переговори із бойовиками.

Цю історію ТСН українцям розповіла ТСН каналу 1+1.


"КП в Україні" пише, що батьки відмовилися від Володі ще в пологовому будинку Кременчука. Середню освіту він отримував практично у всіх дитбудинках та інтернатах Полтавської області. А коли закінчив ПТУ, з'явилася надія мати своє житло в селі Мартинівка Гадяцького району, куди Володю відправили на роботу в колгосп.

Влітку 2014 він добровольцем записався в батальйон "Айдар". Після двомісячних навчань потрапив у саме пекло Донбасу. На одному з блокпостів Романчук із товаришами потрапив під обстріл. Солдата оглушило вибуховою хвилею, і він знепритомнів. Отямився вже в полоні.

Днем терористи змушували його працювати, а по ночах приковували наручниками. Коли терористи зрозуміли, що від айдаровця нічого не доб'ються, стали переманювати його на свою сторону. А потім перевезли з підвалу працювати на прикордонний пост (в район міста Північний, що межує з Ростовською областю Росії). Тут Романчук розвантажував гуманітарну допомогу, а вечорами, щоб не втік, його приковували наручниками до ліжка в сирому вагончику. На 21-й день полону бойовики дозволили йому зателефонувати рідним. Єдине, що згадав, - телефон зоотехніка з колгоспу.

Людмила Петрівна Півень таки домоглася звільнення Володимира. Вона наполягла на тому, щоб перші дні після полону хлопець жив у неї. Він відходив важко: вночі кричав, вдень боявся на вулицю виходити. Здавалося, про повернення на фронт навіть мови не могло бути.

"Коли я почула його розмову з командиром з приводу розміру одягу, все зрозуміла. Він знову зібрався в АТО і вже форму замовляє, - зітхає бабуся. - Так що в листопаді 2014 знову виїхав до Донбас".

Свою першу відпустку після полону Романчук не афішував, але у Гадячі 17 квітня все одно зібрався натовп, щоб зустріти солдата, пише видання.


Наверхнаверх