logo
dollar
euro

Особливості вибору бензопили

16:15 23.01.2018 eye 229
Особливості вибору бензопили

Бензопила - необхідний інструмент в обширному домашньому господарстві. А для професійних пильщиків і вальників дерев - вона вже годувальниця. Яку вибрати бензопилу - питання для новачків досить складний, оскільки в продажу можна зустріти велику кількість моделей, і всі вони мають свої особливості.

Сучасна бензопила складається з двох блоків - блоку ручок із паливними баками та блоку двигуна з різальною гарнітурою.

Блокової конструкцією бензопили реалізовується принцип двох мас. Це дає можливість значно зменшити передачу вібрації від ріжучого інструменту на рукоятки, що дуже і дуже важливо.

Утримання важкого вібруючого інструменту в руках хоча б протягом однієї години, дуже сильно навантажує руки і надзвичайно несприятливо для суглобів і кровообігу. Тривала робота на вібруючих інструментах викликає професійні захворювання - віброхвороба.

Тому при виборі бензопили в першу чергу зверніть увагу на залишкову вібрацію на ручках для утримання. Звичайно, при покупці краще всього зібрати інструмент в робочий стан і випробувати його під навантаженням, звернув увагу на вібрацію та інші особливості моделі.

При наявності певного досвіду можна зробити висновок про якість антивібраційної системи випробуваної пилки.

Для легких аматорських бензопил, які використовуються лише зрідка, і то в перебігу декількох хвилин, показник вібрації не такий критичний.

Зазвичай на бензопилці застосовується двутактний карбюраторний двигун. Його потужність може варіюватися в досить широкому діапазоні для професійних пил. Все залежить від призначення.

Для домашнього використання, як правило, вибирають пили з мінімальною потужністю. Паливо для двигуна виготовляється самостійно, шляхом змішування бензину марки 92 (як правило) та спеціального масла. Маслом у бензині змащується поршнева група двутактного двигуна, адже маслонасос в його конструкції відсутній.

Краще застосовувати масло рекомендоване виробником. Звичайно, можна замінити фірмове мастило із звичайним моторним вітчизняним для мотоциклів, але ресурс інструменту тоді може значно знизитися - до 20%. Це пов'язано з тим, що двигуни бензопил більш високоспритні (12000 - 14000 оборотів в хвилину) і форсовані, і тому більш вимогливі до якості масла. Запускати двигун на чистому бензині без додавання олії, категорично не можна. Це виведе інструмент з ладу майже миттєво.

Бензопила має обмежений ресурс роботи. Термін капітального ремонту зазвичай настає, коли компресія в циліндрі двигуна падає до 0,6 від паспортного значення. Але точно в мотогодинах визначити ресурс роботи досить складно, в паспортах вказується умовне значення, адже умови роботи двигуна можуть бути різні. На ресурс вплине і якість палива, і температурно-сезонний режим, і робота на непрогрітому інструменті, і, особливо, витрачається потужність на різання, яке в свою чергу залежить від якості та стану гарнітури і виду деревини. Так що якщо хочете що б інструмент служив довго, не перевантажуйте свою бензопилу, доглядайте за нею відповідно до інструкції.


Наверхнаверх