logo
dollar
euro

У Лубнах відкрилась виставка портретів колишніх жертв нацизму

3:18 20.01.2018 eye 371
У Лубнах відкрилась виставка портретів колишніх жертв нацизму

16 квітня 2015 року в приміщенні галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття виставки "...Немов ковток свіжого повітря" з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, що відзначався 11 квітня.

На виставці представлено портрети колишніх жертв нацизму з Білорусі, Росії та України.

"Головна мета виставки полягала в тому, щоб на знак визнання страждань осіб, переслідуваних нацистським режимом, віддати належне їхнім долям і зробити внесок у поліпшення життєвих умов цих людей", -  говорить організатор виставки, керівник громадської організації "Твій Світ" Олександр Чепур.

На відкриття виставки завітали учасники проекту остарбайтери, жертви тоталітарних режимів, діти війни. До заходу долучились учні Лубенської загальноосвітньої школи № 3 та учні музичної школи, які декламували вірші і виконували музичні композиції. Був продемонстрований відео сюжет зі спогадами з колишнього в’язня концтабору. Під час заходу партнерським організаціям і установам міста, які активно беруть участь у заходах з підтримки і поліпшення життєвих умов колишніх жертв нацизму були вручені пам’ятні дипломи.

Від учасників виставки було чути багато відгуків, адже події давно минулих років – пересторога для тих, хто сьогодні захоплюється нацистськими ідеями, для тих, хто роздмухує військові конфлікти. Як не прикро, але, на жаль, війна на Сході України дає кожному з нас розуміння значущості кожного прожитого дня, робить нас небайдужими.

"Наш проект залучає молодь  до безкорисливої допомоги тим, хто її справді потребує – це своєрідне навчання  з небайдужості. Безпосередній контакт між різними віковими категоріями – нагода перейняти досвід та поділитися знаннями одне з одним", - наголосила соціальний працівник проекту Софія Якименко.

Нагадаємо, що реалізує проект в місті Лубни Полтавська обласна молодіжна громадська організація "Твій Світ". Завдяки його втіленню літні люди мають можливість  знайшли собі друзів, спілкуватись між собою, влаштовувати концерти, різні святкування. Організаційним партнером Фонду "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" у реалізації програми "Місце зустрічі: діалог" є Всеукраїнська благодійна організація "Турбота про літніх в Україні".


Наверхнаверх