logo
dollar
euro

Електронне листування низки державних органів Полтавщини є доступним для російських спецслужб

3:36 19.01.2018 eye 794
Електронне листування низки державних органів Полтавщини є доступним для російських спецслужб

Минулого році ФСБ Росії отримало можливість за спрощеною процедурою офіційно діставати дані з серверів будь-яких інтернет-служб, що знаходяться на російській території. А цими днями Роскомнадзор отримав право перевіряти особисте листування користувачів соціальних мереж, серед яких – "Однокласники» і "ВКонтакте», електронну пошту та месенджери Агент.Mail.ru, ICQ, а також блог-платформи. Відповідну постанову підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

Зазначається, що такі заходи прийняті в рамках "антитерористичного» пакету для захисту прав громадян Росії. Перевіряти переписку Роскомнадзор зможе лише за запитом правоохоронних органів, які ведуть оперативно-розшукові заходи. Та українці вже знають, наскільки можна довіряти російській владі.

Однак, не дивлячись на факти контролю інформації в мережі з боку Росії, тисячі українських органів влади продовжують надавати спецслужбам країни, що проводить проти України гібридну війну, доступ до своєї електронної пошти - використовуючи поштові скриньки російських сервісів. Про це пише Інтернет-видання ТЕКСТИ.org.ua.

Полтавщина разом із Донеччиною посідає третє місце за кількістю використовуваних на її теренах ru –адрес.

Більше тільки в Запорізькій області та Криму (див. інфографіку. Ааналіз даних та візуалізація: Анатолій Бондаренко, ТЕКСТИ.org.ua).

-ru-ru-ru-_chartbuilder

Графік побудований на основі аналізу даних ТЕКСТИ.org.ua з офіційного реєстру електронних адрес українських органів влади, що знаходиться за адресою http://email.court.gov.ua/ (близько 10 000 адрес в базі). Видання зібрало такий собі реєстр ru–адрес  українських органів влади, що є  користувачами російських поштових скриньок, до яких мають повний доступ російські спецслужби та контролюючі органи.

Серед них:

Фінансові управління Полтавської, Великобагачанської, Зіньківської, Новосанжарської, Хорольської та Шишацької райдержадміністрацій;

Регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини в Полтавській області та 8 районних державних ветлікарень;

Управління агропромислового розвитку Семенівської  та Глобинської райдержадміністрацій (у реєстрі "Текстами» на Полтавщині зафіксовані російські адреси чотирьох управлінь. Вірогідно, два з них змінили їх на українські вже після обробки даних аналітиком видання);

Полтавська та Кременчуцька міські санітарно-епідеміологічні станції та низка районних;

Відділ охорони здоров'я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради;

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

А також низка відділів культури та туризму РДА, сільських та селищних рад, райвідділів Держкомзему та соцстраху та інші.

Щоправда, деякі органи влади, змінили електронні адреси, але вони не внесені до офіційного реєстру електронних адрес українських органів влади. Зокрема, на сайті Полтавського міського управління юстиції [email protected], а в офіційному реєстрі - [email protected].


Наверхнаверх