logo
dollar
euro

Основні види тестування програмного забезпечення

21:26 18.10.2017 eye 2562
Основні види тестування програмного забезпечення

Існує дуже багато видів тестування які розрізняють і для яких придумали свої визначення, з більшістю з існуючих типів ви можливо і не зіткнетеся на роботі але знати про них потрібно як для співбесід так і для загального розвитку в сфері тестування.

Отже, з величезного списку видів тестування виділимо і дамо визначення основні, на думку http://qastartup.com.ua/, видам тестування, які широко використовуються тестувальниками та іншими зацікавленими в якісному продукті.

Види Тестування

Приймальне тестування (Acceptance testing)

Це тестування, спрямоване на те, щоб зробити висновок придатний наш додаток до використання або варто щось допрацювати або виправити. Таке тестування проводиться зазвичай на стороні замовника після закінчення розробки і тестування функціоналу. Тести пишуться або придумуються і виконуються зазвичай самим замовником.

Функціональне тестування (Functional testing)

Функціональне тестування - це тестування функціональності і поведінки нашої програми, для того щоб переконатися що поведінка програми та її функціонал відповідає вимогам функціональної специфікації. Зазвичай виконується як тестування чорного ящика, подаючи на вхід якийсь набір даних і чекаючи чогось на виході.

Смоук тестування (Smoke testing)

Тестування основних модулів додатка з метою визначення чи придатна програма для релізу нової версії. Звичайно проводиться перед великим релізом нової версії додатка, який включає в себе нові модулі. Проводиться для переконання що нові модулі справно працюють і що старі модулі і функціональність теж не зламалася і працює вірно.

Тестування Безпеки (Security testing)

Перевірка прав доступу, неможливість заходу в програму стороннім особам, SQL ін'єкції, XSS атаки. Перевірка що додаток відповідає необхідним вимогам до безпеки.

Стрес Тестування (Stress testing)

Це тестування програми або окремого модуля на межі або вище його можливостей. Проводиться для визначення цієї межі і поведінку при переході цієї межі. Отримати збій і проаналізувати чи достатньо цього кордону на поточний момент розвитку проекту додатка.

Юзабіліті Тестування (Usability testing)

Перевірка з якою легкістю користувач зможе вивчити наш додаток і користуватися ним. Проводиться для оптимізація, поліпшення і спрощення інтерфейсу до інтуїтивно зрозумілого. Сюди можуть входити всілякі підказки, хелпери, зручний дизайн елементів, мінімізація кроків проходження для доступу до функції і т. д.


Наверхнаверх