logo
dollar
euro

У Полтаві з території військового аеродрому планують прибрати "відлуння 90-х" – городи

12:54 23.10.2017 eye 879

10 квітня голова обласної ради Петро Ворона відвідав військову частину А2673 й обговорив із командиром частини Сергієм Іващенком проблему користування громадянами земельними ділянками, що прилягають до аеродрому, та використовуються як городи.

Ними упродовж багатьох років користувалися пенсіонери Міністерства оборони України та члени їхніх родин, що суперечить військовому і земельному законодавствам України. Ще на початку 90-х років, через тяжкий матеріальний стан військовослужбовців, керівництво військових частин авіагарнізону дозволило військовослужбовцям та їхнім родинам тимчасово користуватися землею, яка відноситься до державної власності і закріплена за військовими частинами на праві оперативного управління. Документально такий дозвіл не оформлявся.

Командир частини Сергій Іващено повідомив, що у зв’язку з військовими діями на Сході України, прийнято рішення про оптимізацію структури аеродрому та прилеглої території, де незабаром будуть розміщені військові частини та авіаційна техніка. Тож, городникам заборонили перебувати на території військової частини, що стало причиною конфлікту. Втім, частина ділянок знаходиться на землях Міністерства оборони, які не плануються до використання та можуть бути переданими до власності територіальної громади міста. Рішення з цього питання має прийняти Міністерство оборони України.

Петро Ворона оглянув територію військової частини та територію, де були городив й зустрівся з городянами, яким наразі немає до них доступу.

Голова облради запропонував військовим пенсіонерам та членам їхніх родин отримати земельні ділянки за межами військової частини та пообіцяв порушити відповідне клопотання перед міською радою. Разом із тим, Петро Ворона пообіцяв звернутися до Міністра оборони України Степана Полторака з проханням, у порядку виключення, дозволити ветеранам Збройних сил України та членам їхніх родин ще один рік користуватися земельними ділянками на території аеродрому. Люди такий спосіб вирішення конфлікту схвалили.

Також Петро Ворона зустрівся з мешканцями вул. Рибальська, які самовільно користувалися земельними ділянками, що також знаходяться на землях Міністерства оборони України, але за територією аеродрому. Він порадив громадянам створити садово-городній кооператив й запевнив, що сприятиме відчуженню відповідних земель для передачі у власність міста та виділення їх на законних підставах полтавцям.


Наверхнаверх