logo
dollar
euro

Полтавських близнючок, яких батько 20 років тримав під замком, виписали із лікарні

21:23 16.01.2018 eye 1451
Полтавських близнючок, яких батько 20 років тримав під замком, виписали із лікарні

На початку січня 2014 року історія про дівчаток-близнючок Інну та Ліну із села Терни на Лубенщині облетіла всю Україну.

Близько 20 років батько Олексій Городищенко тримав дівчаток вдома під замком. Хоча місце їхнього проживання і будинком назвати складно: дах протікає, стіни обвалилися і в деяких місцях залатані залізними листами, води, газу та ванни немає. Туалету, за свідченнями журналістів “Комсомольской правди в Украине”, немає, навіть, на вулиці. 

Батько
Інна та Ліна не все життя провели у напівзруйнованій хаті. Їм знайоме нормальне життя, щоправда тривало воно недовго. Дівчата мали обох батьків, спілкувалися із однолітками, ходили до школи. Згодом мама Лілія Василівна покинула сім’ю заради іншого чоловіка, а батько замкнувся в собі, перестав спілкуватися із людьми і донькам не дозволяв. Сам, за свідченнями сусідів, ніде не працював, цілими днями збирав металобрухт чи обшукував сміттєзвалища. Дівчата в цей час сиділи вдома під замком, не закінчивши й першого класу батько забрав близнючок зі школи. Їсти вони не готували, бо не було з чого, адже присадибна ділянка не засаджувалася. Чим займалися – невідомо, адже писати і читати не вміють, проте говорити не розучилися.

Сусіди думали, що сім’я переїхала, оскільки активності біля будинку не помічалося, лише іноді Олексій Городищенко заходив до магазину за хлібом. Соцслужби про існування даної родини знали і воювали із горе-батьком довгі 15 років. Збирали документи про позбавлення батьківських прав через невідвідуваність дівчатами школи, суд у цій справі було програно, потім з’явилася інша причина – будинок непридатний для проживання. І лише після втручання міліції, прокуратури, журналістів у січні 2014 року Інна та Ліна були звільнені. Їх дивувало все навколо: сніг, люди, машини. За час перебування в ув’язненні вони здичавіли. 

Хата
Близько трьох місяців дівчата знаходилися на обстеженні та лікуванні в Полтавській психіатричні лікарні №2 "Снітино". Їм діагностували легку форму олігофренії, дали інвалідність. Головний лікар психлікарні Лариса Сухопар впевнена, що з такою формою розумової відсталості люди здатні нормально жити, навчатися, працювати та створювати сім’ю, але за умови виховання та належного догляду. Доки соцслужби займалися виготовленням паспортів, близнючки знаходилися на повному обстеженні у Полтаві, потроху опановували сучасне життя.

Днями 26-річних сестер виписали із лікарні. Найближчим часом буде вирішуватися питання про майбутнє проживання Інни та Ліни. Батько хоче забрати дівчат до себе , проте належних умов для їх життя досі не створив. Імовірний варіант – інтернат. Після піднятого журналістами переполоху знайшлася мама Лілія Василівна, яка також прагне забрати Інну та Ліну до себе.


Наверхнаверх