logo
dollar
euro

Василь Гоголь-Яновський. Хто він?

16:43 01.04.2015 eye 1057
Василь Гоголь-Яновський. Хто він?

Відповідь на це питання спробували дати професор Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка Ольга Ніколенко та редактор ТРК "Лтава" Оксана Гордійко.

"Батько Гоголя". Назва говорить сама за себе. Документальний фільм нещодавно показаний ТРК "Лтава" в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції, що проходить у педагогічному університеті із 31 березня по 2 квітня. Оксана Гордійко та Ольга Ніколенко віднайшли багато архівних документів, проробили тяжку наукову роботу та продемонстрували громадськості Василя Гоголь-Яновського не лише як батька українського містика, а й показали його мистецьку натуру.

Виявляється, він є автором україномовних прозових творів, здебільшого п’єси та водевілі, що з успіхом ставилися на сцені театру мецената Дмитра Трощинського. Біографічних даних на сьогоднішній день відомо мало та автори фільму "Батько Гоголя" стверджують, що саме він був першим натхенником Миколи Гоголя, плекав у ньому любов до мистецтва, без якого не уявляв свого життя. Родовий маєток сім’ї Гоголя відвідували письменники та поети, надаючи помістю значення регіонального культурного осередку.

Сьогодні виповнюється 206 років від дня народження російського письменника із українським корінням Миколи Гоголя. На честь іменин працівники меморіального музею Миколи Гоголя, що знаходиться у родовому маєтку, традиційно проводять День відкритих дверей. Крім того, відвідувачів очікує театральне дійство


Наверхнаверх