logo
dollar
euro

У Полтаві Сергій Жадан провів день із "Життям Марії"

7:50 01.04.2015 eye 536
У Полтаві Сергій Жадан провів день із "Життям Марії"

31 березня до Полтави у рамках туру завітав Сергій Жадан, один з провідних українських письменників.

Нову книгу Жадана "Життя Марії" можна виміряти наступною формулою: 33 міста + 60 віршів Сергія Жадана + 20 його перекладів поезій нобелівського лауреата Чеслава Мілоша = чудова мандрівка, одним із точок якої стало наше місто.

Свою нову збірку відомий харківський поет у Полтаві презентував двічі: у великій актовій залі ПНПУ та в пабі "Хмільний Бик". Сам автор зазначав, що  зараз українцям просто необхідно чути, говорити та бачити один одного. І тому такі зустрічі для нього особисто є дуже важливими.

Вірші, котрі увійшли до збірки, написані переважно протягом останнього року. За словами Сергія, ця книга є особливою тим, що писалася у формі щоденника і за доволі короткий термін.

Вона відрізняється особливо контрастним поєднанням внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного, – говорить Жадан.

Переклади творів Чеслава Мілоша недарма увійшли до збірки. Вони резонують з подіями, що відбуваються  в Україні, і це робить "Життя Марії" ще більш актуальною книгою.

Говорячи про презентації, слід зауважити, що вони відрізнялися за наповненням. Якщо вдень автор читав тексти переважно з нової книги, то у вечері полтавці почули  також і більш давню поезію про Салмана, "що тримав на вокзалі кіоски", кримінальний Харків початку 90-х (збірка "Марадона"). Філософські твори про війну, життя і смерть Сергій Вікторович  чергував із кумедними та іронічними історіями "Біг ганста паті", "Чикаго Булс". Також  звучали рядки з книги "Вогнепальні й ножові".

Разом із Сергієм у цьому турі подорожує президент міжнародної літературної корпорації "MERIDIAN CZERNOWITZ" Святослав Померанцев. На прес-конференції він розповів про діяльність своєї організації, поділився досвідом літературного менеджменту. Це дійсно талановитий керівник творчих проектів, що вміє не тільки робити якісний продукт, але й продавати його. "Життя Марії" та збірку віршів Пауля Целана у перекладі Сергія Жадана глядачі розкупили миттєво. Комікс до альбому письменника і гурту "Собаки в космосі" "Бийся за неї", "Біг Мак. Перезавантаження" продавалися не так активно,  проте також знайшли своїх покупців.

Далі Сергій та Святослав поїдуть до Дніпропетровська. Сподіваємося, що їх білий сорокарічний "Жигуль", над яким хлопці трохи посміялися під час презентацій, справно довезе їх і туди, і в інші міста...


Наверхнаверх