logo
dollar
euro

Доки у Полтаві люди сидять без гарячої води...

10:26 09.07.2013 eye 842
Доки у Полтаві люди сидять без гарячої води...

...працівники "Полтаватеплоенерго" грають у футбол, заступник голови облдержадміністрації "проводить пряму телефонну лінію", депутат від Коломиї пише звернення до прем’єра та генпрокурора, депутат від Полтави йде пішки з Врадіївки до Києва.

Усі, начебто, при ділі, роблять якісь корисні справи, а гаряча вода у кранах є тільки у тих полтавців, яким пощастило жити поблизу лікарень.

На сайті облдержадміністрації викладена новина, що заступник голови облдержадміністрації Б.П.Галушко "3 липня 2013 року провів пряму телефонну лінію. Питання заявників стосувалися щодо відсутності гарячої води в м. Полтаві, приватизації земельної ділянки, відключення від електропостачання та скарг на якість доріг. Заступником голови надано відповідні доручення щодо вирішення порушених питань". Які доручення і кому – жодної інформації. Кажуть, краще якось, ніж ніяк. Міська влада, наприклад, ніяк не реагує.

5 липня "Полтаватеплоенерго" повідомило, що закінчився шостий з семи турів ігор чемпіонату підприємства з міні-футболу. Такі змагання проводяться вже вдруге. Учасниками у цього року стало 8 команд працівників різних служб. Добра справа, однак вона жодним чином не покращує становище з наданням послуг, які мають надаватись споживачам.

Того ж дня Верховна Рада України оголосила та направила до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова депутатський запит Олеся Донія щодо відсутності гарячої води у Полтаві, в якому просить Прем'єр-міністра особисто втрутитися у розв’язання проблеми. Про це повідомив відомий полтавський блогер Тарас Токар. Повідомив він і про те, що раніше  депутат від Коломиї Олесь Доній направив звернення Генеральному прокурору України Віктору Пшонці щодо правомірності відключення гарячої води у Полтаві. Добре, хоч "чужий" депутат дбає про полтавців, чекатимемо відповідей від високопосадовців.

Сергій Каплін, депутат Верховної ради від полтавського округу №144 зараз на марші з Врадіївки до Києва. Вчора написав у FB: "Первомайськ позаду, йдемо далі. Формуються колони у Полтаві та Чернігові. Вони підтримають нашу ходу". Безумовно, варто підтримати депутатський запал у відстоюванні інтересів усіх громадян нашої держави від міліцейського, та й не тільки, свавілля. Однак, забувати й про рідний округ не варто – такий закид отримав депутат 7 липня у FB на повідомлення про доручення до акції. На це відповів, що за півроку свого депутатства направив близько тисячі депутатських звернень з приводу проблем полтавців, що працює його депутатська приймальня, до десятка юристів, мережа помічників. Повідомив, що постійно піднімає полтавські проблеми, на трибуні Ради 80 виступив за сесію. "Наприклад, учора Азарову направлено лист від комітету ЖКГ з приводу гарячого водопостачання, порушено низку справ зокрема по розкраданню коштів місцевого бюджету. Це все лише десята частина всього що робить моя команда як у Полтаві, так і на національному рівні".

1f0b5d1e6196bb1c6532c76ca94cf567.i500x331x432Сергій Каплін | Фото media.news.pn

Ну що ж, маємо констатувати, що депутат Каплін 17 травня 2013 року таки направляв запит Генеральному прокурору щодо необхідності вжиття заходів по притягненню до відповідальності осіб, винних у незаконному припиненні гарячого водопостачання до будинків у місті Полтава. І отримав аж п’ять відповідей на нього. Однак, жодної з них знайти в інтернеті не вдалося. Не поділився ними з полтавцями і депутат. Як і відповідями на запит щодо Кадетського корпусу та деякі інші. До речі, на сайті Верховної Ради ми побачили, що Сергій Каплін виступав 50 разів (і говорив зовсім не про Полтаву) протягом двох сесій, направив 16 запитів, від нього надійшло 6 законодавчих ініціатив.

До чого ця купа інформації, запитаєте ви? До того, що інформаційний простір кардинально змінився протягом останнього десятиліття. І до цього, нарешті, мають пристосуватися представники влади різних рівнів. Громадськість повинна вимагати вичерпної й достовірної  інформації про усі проблеми, що її цікавить і отримувати її. Це передумова розбудови демократичного суспільства.

Гаряча вода у Полтаві – індикатор ставлення до людей в цій державі. Чому полтавці повинні молитися на те, що у нормальних країнах є чимось звичним: задекларовані послуги мають надаватись в повному обсязі і якісно. Все, крапка. Увімкніть інтернет-пошук із запитом "гаряча вода у Полтаві" і побачите, що відсутність такої – проблема перманентна. 2006 рік влітку проблему гарячої води в місті вирішував суд. 2009 рік – знову колотнеча через гарячу воду, 2011 рік у квітні – те саме. Це тільки перші ліпші результати. І довго так триватиме? Громада має отримати вичерпну відповідь.


Наверхнаверх