logo
dollar
euro

У Полтаві хірург дитячої поліклініки винайшов простий спосіб видалення стороннього предмета із тіла

19:22 30.03.2015 eye 2300
У Полтаві хірург дитячої поліклініки винайшов простий спосіб видалення стороннього предмета із тіла

Магніт – дієвий спосіб дістати кулю чи металевий уламок із рани.

Вважає завідувач хірургічним відділенням Полтавської міської дитячої клінічної лікарні, заслужений лікар України Микола Гриценко.

Нині лікарі б’ються над проблемою проведення операцій по видаленню металевих сторонніх предметів із тіла людини, методи досить різні, та ціль мають одну: дістати сторонній предмет завдаючи потерпілому якомога менше фізичних страждань. Певна когорта лікарів для таких процедур перед рентгенівським знімком накладає на пошкоджену частину тіла металевий корсет, щоб прочитавши по знімку розуміти, де саме потрібно робити надріз. Інші – проводять операцію прямо під рентген-апаратом, додатково опромінюючи пацієнта і себе. Невелика кількість лікарняних закладів має електронно-оптичний апарат, що здатен в декілька разів збільшувати потрібну для розрізу ділянку тіла. Та найбільшим попитом серед хірургів користується вколюванні двох ін'єкційних голок навколо місця знаходження стороннього предмету перед проведенням рентгену. Голки служать орієнтирами для лікарів.

Хірург дитячої поліклініки Микола Гриценко винайшов набагато простіший спосіб видалення стороннього предмета із тіла. Звичайні магніти самі знаходять і притягують до себе металевий предмет.

- Для того, щоб визначити,в якому місці потрібно робити надріз, необхідно розмістити магніт над місцем, через який до організму потрапив предмет. Якщо це голка, то вона обов’язково притягнеться до магніту, - розповів Микола Гриценко в інтерв’ю газеті "Факти".

Продезинфікувавши магніт хірург вводить його в місце проколу і магніт вказує на місцезнаходження предмета. Дана процедура займає 10-15 хвилин. Микола Гриценко запатентував свій метод проведення операції по діставанню металевих предметів із тіла ще 5 років тому. Проте вважає, що його актуальність значно вища в умовах сьогоднішньої війни, адже за його допомогою можна діставати кулі та різноманітні уламки. Хірург декілька місяців тому направив листа до Міністерства оборони України із детальним описом своєї методики. Проте відповіді досі не отримав.


Наверхнаверх