logo
dollar
euro

Литовські освітяни рішуче налаштовані співпрацювати з навчальними закладами Полтавщини

15:39 16.01.2018 eye 261
Литовські освітяни рішуче налаштовані співпрацювати з навчальними закладами Полтавщини

25 березня представники Каунаського технічного колегіуму презентували свій ВУЗ керівникам полтавських загальноосвітніх навчальних закладів.

Колегіум у Литві – це університет прикладних наук, вища школа IV рівня акредитації, яка пропонує професійну вищу освіту ступеня бакалавр. На запрошення Волдіса Ажубаліса, засновника Фонду "Унія 1219", у Полтаву приїхали Неріюс Варнас – директор колегіуму та Вітаутас Валаітіс – декан факультету інженерних наук.

Зустріч організувала Людмила Акініна, заступник начальника управління освіти – начальник відділу загальної середньої, дошкільної та спеціальної освіти. Гостей приймала Полтавська гімназія № 32 на чолі з директором Олександром Зарубенком. Сюди ж запросили керівників інших гімназій та середніх шкіл.

Спершу литовці розповіли про свій ВУЗ, програми й ті можливості, які відкриває міжнародна освітня співпраця. Здебільшого вона полягатиме в обміні студентами і викладачами та наданні баз для практики. Розпочати її керівники ВУЗів збираються вже цього року. В серпні міністр освіти Литви планує приїхати до України для вирішення питань фінансування програми.

Після презентації у керівників шкіл виникло до гостей чимало запитань. Освітян цікавив рівень акредитації колегіуму, умови вступу та умови проживання. Як пояснив директор ВУЗу, при закладі є гуртожиток, і найближчим часом його планують відремонтувати, щоб оздобити ще більш сучасними системами вентиляції і таке інше. Зараз в ньому також є все необхідне для життя і навчання, є wi-fi для доступу в мережу. Взагалі зі вступом кожен отримує так званий набір студента, де є вся необхідна інформація, щоб адаптуватися, навіть паролі до wi-fi.

Посмішки присутніх викликало запитання про причини можливого відрахування. Також цікавили вартість навчання, проживання, стипендії, джерела фінансування та інше. Полтавські освітяни вирішили всіляко сприяти такій ініціативі литовських колег, донести отриману інформацію до дітей та їхніх батьків.

Виснажені подорожжю та зустрічами, литовські гості здійснили прогулянку мальовничою Полтавою. Волдіс Ажубаліс влаштував міні-екскурсію: завітали у Свято-Успенський кафедральний собор до Владики Федора, сфотографувались на фоні Білої альтанки, посиділи в ложці, купили додому на подарунки цукерок полтавського виробництва.Наверхнаверх