logo
dollar
euro

З 1 серпня у Кобеляках зросте тариф на воду

10:31 07.07.2013 eye 1604
З 1 серпня у Кобеляках зросте тариф на воду

Рішенням виконавчого комітету Кобеляцької міської ради затверджені нові тарифи ККП "Водоканал" на постачання холодної води, прийняте на звернення  адміністрації Кобеляцького комунального підприємства "Водоканал".

Нині для людей діє тариф, встановлений з 1 грудня 2011 року: 4,64 грн. за 1 м куб. води. Відтепер він зросте на 30% і становитиме  6,04 грн.  Таким же тариф буде і для бюджетних організацій. Іншим підприємства і організаціям доведеться платити  6,96 грн. за 1 м куб. Води.

Міська влада наголошує, що  дотримується принципу поступового вирівнювання тарифу на послуги водопостачання в місті Кобеляки для всіх категорій споживачів. Як видно, тариф на воду для населення і бюджетних організацій вже однаковий.

До речі, питання тарифів перебуває на особливому контролі уряду, на цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник  минулого тижня під час останньої Всеукраїнської селекторної наради щодо підготовки до осінньо-зимового періоду.

Він зазначив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг не переглядала тарифи. У 2013 році перегляд тарифів здійснювався лише органами місцевого самоврядування. При цьому, діапазон зміни тарифів та їх розмір дуже різняться. На думку міністра, це говорить про непослідовну, невиважену тарифну політику органів місцевого самоврядування. Він зазначив, що там, де встановлюються високі тарифи, які мотивуються високими витратами на виробництво послуги,  не тарифи треба піднімати, а переоснащувати підприємство, щоб забезпечити економію енергоресурсів і коштів. "Не можна чиюсь безгосподарність перекладати "на плечі населення", - наголосив Геннадій Темник,  звертаючись до представників регіонів.

Під час селекторної наради зазначено, що Мінрегіоном направлені  листи  до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з вимогою створити до 1 липня на місцях постійно діючих робочих груп з питання перевірки економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги.  До їх складу повинні входити, зокрема, представники Державної інспекції України з контролю за цінами та представники територіальних відділень Антимонопольного комітету України. Міністр наголосив, що групи не тільки мають бути створені, вони повинні працювати і забезпечувати аналіз обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги.

Станом на 4 липня 2013 такі робочі групи утворено лише у 9 регіонах: АР Крим, Волинській, Донецькій, Житомирській, Київській, Миколаївській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях.


Наверхнаверх