logo
dollar
euro

Полтавщина готує волонтерів для воєнного часу

5:18 24.10.2017 eye 594
Полтавщина готує волонтерів для воєнного часу

В Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф готують волонтерів для надання домедичної та первинної психологічної допомоги у мирний та військовий час.

Для реалізації цього задуму з ініціативи Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації створено волонтерське об'єднання "Баррі".

- Починали ми із підготовки людей для надання медичної допомоги, а потім зрозуміли, що нам потрібно посилювати систему екстреної медичної допомоги, нам потрібні помічники. Існуюча система медичної допомоги розроблена на мирний час, тому в разі воєнної необхідності існуючих сил буде вкрай недостатньо. Саме тому ми склали реєстр навчених нами добровольців, які будуть допомагати в разі необхідності, їм готують відповідний одяг, волонтерські сумки. В минулому році для них організовували практичні навчанні, де за участі МНС, міліції вони розігрували ситуацію в режимі реального часу. Окрім того, ми залучаємо волонтерів до патрулювання разом із бригадами швидкої медичної допомоги. В цьому році ми випустили першу групу волонтерів, наразі готуємо другу, - розповів начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Володимир Мохначов.

Ці курси тривають уже сім років. Спочатку їх проводили для медичних працівників в якості вдосконалення набутих вмінь, а у зв'язку із Євро-2012 розпочали навчання надаванню домедичної та первинної психологічної допомоги водіїв, працівників силових структур, пожежників, стюардес, рятувальників.

- А з початку 2014 року ми зрозуміли, що нам потрібно готувати немедичних працівників, які будуть готові надавати допомогу в надзвичайних ситуаціях. Але після проходження курсів люди безслідно зникали, їх потрібно було згуртувати в об'єднання. Таким чином з'явилася організація "Баррі", яка співпрацює із центром медицини катастроф. Нами створено електронний реєстр, в якому перебуває 200 полтавців та 120 кременчужан. Для охоплення всієї території області нам необхідно, щоб чисельність волонтерів "Баррі" досягала 2500 осіб, - розповів заступник головного лікаря Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Безрядін.

За словами Володимира Мохначова, "Баррі" мають на меті тісну співпрацю із Полтавським Батальйоном Небайдужих, зокрема в планах на найближче майбутнє, щоб кожен волонтер Батальйону пройшов курси надання домедичної та первинної психологічної допомоги.


Наверхнаверх