logo
dollar
euro

Полтавський склодув: при бажанні можна навчитися всьому

9:27 24.03.2015 eye 1367
Полтавський склодув: при бажанні можна навчитися всьому

12 000 років тому – з’явилося скло. Масово застосовувати його почали лише наприкінці 19 століття. Саме тоді і винайшли перші машини-автомати та розробили різні способи витягування нескінченної стрічки скла. З одним із майстрів-витягувальників познайомилися журналісти сайту "Полтава сьогодні".

Полтавець Сергій Диняк вже 14 років поспіль знає, як шляхом термічної обробки отримати "крихкий" і такий незамінний матеріал. Він – витягувальник склодроту, або по-іншому той, хто працює на витягувальній машині.

- Задоволений соєю професією. Вважаю, що в людини є три шляхи: "за покликанням, за шматком хліба і (сміється він) куди загнали собаки!" От і виходить та: "Мене "загнали собаки" за шматком хліба за покликанням - і тепер я не можу без скла.

На думку Сергія Диняка, - людина при бажанні може всьому навчитися.

- За майже 15 років в мене було не мало вчителів. І я нині гідно "несу їх прапор". Може це і гучні слова. Але якщо ти в роботі, то мінусів нема – (сміється він) "тільки вперед і тільки з піснею!" Ти йдеш і виконуєш свої обов’язки.

Майстер своєї справи також зауважив, що його часто порівнюють із склодувом, проте це не так:

- Склодув – це художник, а ми працюємо на машинах-автоматах. Ми "підкоряємося" їм. Тому не можемо такого, як склодув. Моя робота в тому, що я іду на роботу і думаю, що мені треба зробити, і іду з роботи і думаю про те, що я не зробив. Я цією роботою живу. Так в житті склалося.

А ще полтавський витягувальник вважає , що замішувати тісто – це теж саме, що створювати скло.

- Кожен хлібопекар готовить свій хліб, так і ми готовимо стекло.

До речі, Сергій Диняк, так як і його дружина, починав зі знімача гарячих виробів. Але та робота, каже він, не припала йому до душі.


Наверхнаверх