logo
dollar
euro

Полтавщина потребує 2500 волонтерів

7:08 17.10.2017 eye 965
Полтавщина потребує 2500 волонтерів

Про це повідомив заступник головного лікаря Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Безрядін.

Для поповнення електронного реєстру добровільних помічників медпрацівників у відділі медицини катастроф проводять відповідні курси. При чому курси абсолютно безкоштовні та ні до чого не зобов'язують їх відвідувачів. Лише по їх завершенню людина обирає: залишитися та продовжити свою діяльність у волонтерській організації чи піти із набутими знаннями. У січні сертифікати волонтерів отримала перша група добровольців, наразі готують до випуску другу. Оскільки нині Полтавська область має лише 200 чоловік у обласному центрі та 120 у Кременчуці при бажаних 2500, до участі в курсах заохочують всіх немедичних працівників.

Добровольцям створюють всі необхідні умови. Лекційні заняття тривають один тиждень, їх проводять почергово Юрій Безрядін, психологи та медсестри відділу медицини катастроф. Для зручності працюючих волонтерів лекції починаються о 16.00 годині, у разі необхідності надають довідку для пред'явлення на робочому місці. Лекції не обмежуються лише начиткою: слухачі вивчають теоретичний курс, переглядають відео, беруть активну участь в обговоренні, моделюють різноманітні ситуації та практикуються на муляжах. Для більш активної практики їм пропонують патрулювання із бригадою швидкої медичної допомоги. У разі необхідності можна записатися і на нічне чергування.

По завершенню курсів всі отримають волонтерські сертифікати. Ті, хто виявить бажання записатися до громадської організації "Баррі" матимуть можливість патрулювати масові заходи на Полтавщині у якості волонтера, на час роботи отримають відповідний одяг та сумку.

За словами Юрія Безрядіна, навчатися надавати первинну психологічну та домедичну допомогу варто не лише задля волонтерської діяльності, а й заради власної безпеки та збереження життя своїх близьких.


Наверхнаверх