logo
dollar
euro

Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі

10:49 06.07.2013 eye 1154
Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі

3 липня в Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятних монет номіналами 100, 20 та 5 гривень "1025-річчя хрещення Київської Русі", які введені в обіг 3 липня цього року.

Пам’ятні монети "1025-річчя хрещення Київської Русі" присвячені запровадженню князем Володимиром Великим християнства як державної релігії. Як відомо, масове хрещення князем Володимиром Великим за літописом відбувалося у 988 році на річці Почайні - притоці Дніпра, у результаті чого християнство стало провідною релігією в Київській Русі.

Заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська наголосила, що випускаючи ці монети, Національний банк України долучається до святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі та сподівається привернути увагу суспільства до духовних цінностей і традицій Української держави.

Хрещення сприяло об’єднанню та зміцненню Київської Русі, дало поштовх розвиткові економіки, освіти, духовності й культури. Зріс міжнародний авторитет країни, відкрилися широкі перспективи економічних і культурних зв’язків тощо. З прийняттям християнства в Київській Русі поширилася писемність. Князь Володимир будував церкви, закладав школи та відкривав бібліотеки," – сказала Віра Ричаківська, заступник Голови Національного банку України.

Довідково. Монету "1025-річчя хрещення Київської Русі" номіналом 100 гривень виготовлено із золота 900 проби, категорія якості карбування – "пруф", маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 32,0 мм, тираж – 1 025 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Au 900, маси в чистоті – 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

moneta1


Монету "1025-річчя хрещення Київської Русі" номіналом 20 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті – 62,2 г, діаметр – 50,0 мм, тираж – 3 500 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби – Ag 925, маси в чистоті – 62,2 і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення – локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,000449 г.

moneta2


Монету "1025-річчя хрещення Київської Русі" номіналом 5 гривень виготовлено із нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 16,54 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети рифлений.

moneta3

Художники:

аверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук;

реверс: Марія Скоблікова, Олександр Кузьмін.

Скульптори:

Святослав Іваненко, Володимир Дем’яненко. З ціною та пунктами продажу пам’ятних монет "1025-річчя хрещення Київської Русі" можна ознайомитися на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Нагадуємо, що пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України й обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.


Наверхнаверх