logo
dollar
euro

У Полтаві відзначили день народження Гетьмана Івана Мазепи

10:17 18.10.2017 eye 437
У Полтаві відзначили день народження Гетьмана Івана Мазепи

Молебнем та невеликим мітингом біля пам’ятника українським загиблим козакам 20березня відзначили полтавські активісти день народження військового, політичного і державного діяча Гетьмана Івана Мазепи, котрий розпочав боротьбу Української Держави з московськими окупантами.

Присутні згадали про вклад Івана Мазепи в становлення української державності, культури, освіти, читали вірші та обурювались майже шестирічному опору місцевої влади встановленню пам’ятника Мазепі, адже відповідний указ Президента України Віктора Ющенка підписаний ще 2009 року. Того ж року в державному бюджеті були навіть виділені кошти на виготовлення та встановлення пам’ятника, але обласна влада не змогла чи не схотіла їх використати і повернула назад до бюджету.

Завдяки ініціативі полтавської "Просвіти" на чолі з Миколою Кульчинським пам’ятник таки виготовили на пожертви громадян з усієї України. Але, що міський голова Андрій Матковський, що міський голова Олександр Мамай постійно демонстрували антиукраїнську, антидержавницьку позицію і всіма доступними їм способами блокували встановлення пам’ятника навіть всупереч рішенням міської ради.

Присутні вирішили створити ініціативну групу і зробити все, щоб пам’ятник великому Гетьману, який у своїй думі написав що тільки через шаблю будемо мати волю і права, який повстав проти московського окупанта нарешті стояв у Полтаві.


Наверхнаверх