logo
dollar
euro

Співпраця з аптеками залишається актуальною для волонтерів

11:55 21.03.2015 eye 765
Співпраця з аптеками залишається актуальною для волонтерів

Полтавський Батальйон Небайдужих розповів про взаємодію з аптечними мережами і про потреби військових у зоні АТО в медикаментах.

Початок весни завжди характеризується підвищенням застудних захворювань, адже імунітет людини трохи слабне за зиму. Це ще більше стосується наших бійців у зоні АТО, адже їх організм часто знаходиться на холоді і під дією стресу.

Полтавський Батальйон Небайдужих постійно допомагає військовим, забезпечуючи їх потреби, у тому числі і в ліках. Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, засновник цієї волонтерської організації, розповідає про співпрацю з аптеками:

- Нам постійно допомагає мережа аптек "Тріоль", і не лише ліками. Ця компанія підтримувала нас у пошитті бушлатів. Співпрацювали із мережею "Ваша Аптека", але ця акція була короткочасною.

Щодо забезпечення бійців медикаментами, то Владика говорить так:

- В ідеалі, кожен боєць повинен мати при собі індивідуальну аптечку, але дуже великий відсоток тих, хто не має змоги користуватися такою. Медичні пункти в кожній військові частині наразі устатковані усім необхідним. Тож якоїсь нагальної потреби у конкретному препараті немає.

Проте архієпископ зазначає, що є медикаменти, які постійно потрібні нашим бійцям:

- Зараз воїнам особливо необхідні протизастудні засоби, вітаміни, препарати, які підвищують імунітет, тому що хлопці багато часу знаходяться на холоді та часто мерзнуть. Завжди потрібні у кровозупинних препаратах, таких, як Celox, а також джгути (бо гумові "радянські" неефективні при низькій температурі). Ми робили самотужки так звані "турнікети" – джгути за зразком НАТО, і передавали хлопцям.

Координатор-волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих Наталія Гранчак теж говорить, що проти застудні засоби та вітаміни бійці як просили, так і масово просять зараз:

- Ми співпрацювали із мережами "Тріоль", "24", "Наша аптека". Ми ніколи не купуємо ліки, а звертаємось до аптек за допомогою. Але наші волонтери можуть придбати щось із власної ініціативи.


Наверхнаверх