logo
dollar
euro

Сьогодні Міжнародний день Дніпра

10:07 06.07.2013 eye 529
Сьогодні Міжнародний день Дніпра

Уже традиційно в першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра.

Найбільша річка в Україні є третьою в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю).  Святківання її дня поки що не закріплено законодавчо, однак традиція його відзначення, яка народилась 10 років тому,  вже закріпилася у "дніпровських" країнах.

Святкують День Дніпра і на Полтавщині. У рамках відзначення цього свята в районах області проводяться культурно-мистецькі заходи,  прибираються береги річки, впорядковуються  місця відпочинку тощо.

У Кременчуці акції до вшанування річки розпочалися ще 5 липня. Фахівці управління благоустрою та екології виконавчого комітету Кременчуцької міської ради взяли участь у прибиранні водоохоронної зони  Дніпра в районі парку культури та відпочинку "Придніпровський" та  островів, які входять до Регіонального ландшафтного парку "Кременчуцькі плавні".

Довідково: Дніпро – третя по величині річка Європи. У басейні Дніпра проживає близько 33 млн. людей, з яких 22 млн. – в Україні. Україну можна назвати країною з обмеженими водними ресурсами, тому вода Дніпра інтенсивно використовується для промислових, сільськогосподарських і побутових потреб. Він є головним джерелом водопостачання великих промислових центрів півдня і південного сходу України. Каналами Дніпро-Донбас, Північно-Кримським та Каховським щорічно перекидається 2-3 км3 стоку за межі басейну. В цілому Дніпро забезпечує водою 2/3 території України, у тому числі близько 30 млн. чол., 50 великих міст і промислових центрів,  близько 10 тис. підприємств, більше 2 тис. сільських і понад 1 тис. комунальних господарств, 50 великих зрошувальних систем і атомні електростанції.


Наверхнаверх