logo
dollar
euro

Чи дорожчатиме хліб?

16:07 18.10.2017 eye 473

Цінова політика на споживчому ринку стала основною темою брифінгу в облдержадміністрації, в якому взяв участь в. о. директора департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов.

Посадовець запевнив, що на Полтавщині достатньо запасів продовольства, які значно перевищують потреби мешканців області. Наприклад, лише продовольчої пшениці маємо понад 170 тис. тонн.

На запитання журналістів, чому ж тоді зростає ціна на продукт №1 - хліб - Дмитро Орлов відповів, що винен у цьому Аграрний фонд. Свого часу влада, фонд та місцеві хлібопекарі підписали Меморандум, у якому задекларували, що ціни на соціально значимі сорти хліба не змінюватимуться. Однак цей документ лише декларує наміри. Аграрний фонд зобов’язався накопичити необхідний запас зерна й борошна (і, власне, виконує цю вимогу), але продає борошно за ринковими цінами, які стрімко зросли.

Виробникам хлібо-булочних виробів, які до останнього дотримувалися Меморандуму, не залишається нічого іншого, як піднімати ціни на свою продукцію. Утім, Дмитро Орлов нагадав, що віднедавна Антимонопольний комітет України досліджує ринок хліба, тож це може зупинити подальше здорожчання.


Наверхнаверх