logo
dollar
euro

Найчастіше виманюють гроші у мешканців Полтавщини під виглядом "зняття порчі". Активізувались й телефонні та Інтернет-шахраї

11:01 19.03.2015 eye 542

Із початку року вже зареєстровано понад 350 кримінальних проваджень: 230 фактів "зняття порчі" та обміну готівки псевдопредставниками соціальних служб, фондів та банківських установ; 80 фактів обману з використанням реквізитів платіжних карток (у тому числі при здійсненні купівлі-продажу товарів (послуг) в мережі Інтернет) і 40 телефонних шахрайств.

Про це повідомив заступник начальника управління карного розшуку обласної міліції Роман Іващенко учора на зустрічі із представниками мас-медіа.

Правоохоронці відзначають збільшення кількості телефонних дзвінків від псевдоміліціонерів і "працівників банків".

Роман Іващенко на прикладі дзвінка псевдоміліціонера продемонстрував стандартний алгоритм дій зловмисників. Невідомий телефонує, як правило, пізно ввечері або зранку на стаціонарний або мобільний телефон, і намагається переконати жертву в тому, що її близького родича затримано за скоєння того чи іншого злочину. Переважно – за збереження наркотичних засобів та скоєння ДТП. Рідше вигадують певну надзвичайну ситуацію. За уникнення кримінальної відповідальності псевдоправоохоронці вимагають "хабара", вказуючи конкретний рахунок банку або електронний гаманець.

На випадок отримання подібного телефонного повідомлення розшуковець порадив дотримуватись певних правил:

- негайно зв’язатися з родичем (знайомим) телефоном або в інший прийнятний спосіб, аби переконатися в достовірності інформації про надзвичайну подію, учасником якої міг бути родич (знайомий);

- уникати необдуманих дій і негайно зателефонувати в міліцію (102) або звернутися до найближчого територіального відділу органів внутрішніх справ.

Якщо кошти все-таки були перераховані на вимогу шахраїв, фахівець порекомендував зберегти історію дзвінків "шахрая" та чеки про транзакцію. Означена інформація має допомогти швидко розкрити злочин і притягнути винного до кримінальної відповідальності.


Наверхнаверх