logo
dollar
euro

Із 1 липня виробникам та торгівцям пивом на Полтавщині доведеться працювати по-новому

14:32 21.01.2018 eye 1658
Із 1 липня виробникам та торгівцям пивом на Полтавщині доведеться працювати по-новому

12 березня фахівці державного підприємства "Полтавастандартметрологія" провели семінар "Актуальні питання законодавства та технічного регулювання для виробників пива". Відкрила семінар заступник генерального директора ДП "Полтавастандартметрологія" Наталія Ткаченко.

На семінарі йшлося про те, що з 1 липня 2015 року набувають чинності зміни, внесені до Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". У відповідності з цими змінами пиво (крім безалкогольного) класифікуватиметься, як алкогольний напій, а отже на його виробників та продавців поширюватимуться вимоги, які розповсюджуються на виробників та торгівців алкоголем.
     
Зокрема, як роз’яснив фахівець головного управління державної фіскальної служби у Полтавській області Юрій Шепель, з 1 липня пиво можна буде виробляти лише за умови наявності ліцензії на виробництво, а реалізовувати, за умови ліцензії на роздрібну чи оптову торгівлю. Остання - доволі дороговартісна – 500 тисяч гривень на рік. Бажаючі експортувати хмільний напій, мають отримати ліцензію на експорт.
      
Зберігати пиво теж необхідно буде в місцях, внесених до держреєстру та звітувати про його виробництво й реалізацію податківцям. Крім того, продавати пиво можна буде лише із залученням касового апарату, номер якого зазначається у виданій ліцензії. Розлив пива має здійснюватися виключно у передбачену діючими стандартами тару з оформленим належним чином маркуванням.
     
Оскільки пиво визнають алкогольним напоєм, усім його виробникам необхідно буде провести атестацію виробництва відповідно до вимог ДСТУ 3414-96!
       
Атестація суб'єктів господарювання, а також їхніх вимірювальних лабораторій проводиться уповноваженим центральним органом виконавчої влади. На Полтавщині атестацію виробництва та вимірювальних лабораторій проводить державне підприємство "Полтавастандартметрологія". Процес цей займає певний час, тож починати варто вже зараз.
         
Крім того, закон передбачає і здійснення контролю за роботою та технічним станом приладів обліку, які використовуються в процесі виробництва алкогольних напоїв.
      
Відповідно до статті 10 закону відповідність алкогольних напоїв, до яких відтепер належатиме і пиво, підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності".
     
Що стосується проведення обов’язкових періодичних випробувань хмільного напою, то переважній більшості виробників нині значно вигідніше укласти угоду з незалежною лабораторією, яка має ліцензію на використання прекурсорів та інші дозвільні документи, ніж витрачати величезні кошти, щоб отримати їх самостійно.  
      
До речі, за словами Юрія Шепеля, кількість штрафних санкцій, передбачених за недотримання вимог законодавства, збільшено втричі, тож нехтувати ними ні в якому разі не варто.
      
Отже, з усіх питань, що стосуються атестації виробництва, оцінки відповідності, розробляння або перевіряння етикетки чи технічних умов, маркування та випробування продукції, виробникам та оптовим торгівцям пивом слід звертатися до ДП "Полтавастандартметрологія" (м.Полтава, вул. Г.Духова,16, тел..2-14-26).  


Наверхнаверх