logo
dollar
euro

Обласна влада Полтавщини розподілила гроші, виділені на Регіональну програму "Територіальна оборона"

11:05 18.03.2015 eye 352

На позачерговій сесії обласної ради 10 березня депутати виділили 7 мільйонів гривень на виконання Регіональної програми "Територіальна оборона" на 2015 рік.

У вівторок, 17 березня, ці гроші перерозподіляли відповідно до заявок, які надійшли від військових та правоохоронців. Щоправда, задовольнити всі заявки обласний бюджет не в змозі ― на це потрібно 27 мільйонів гривень. Тому кошти розподіляли, зважаючи на невідкладність потреби.

Так, на військовий шпиталь попередньо виділили 200 тисяч гривень. На ці кошти, зокрема, планують закупити комплекти лікарняного одягу для поранених, придбати постільну білизну, відремонтувати санвузли.

Рятувальники отримають 2 мільйони гривень. Ці кошти витратять на бронежилети, каски, пально-мастильні матеріали для забезпечення підрозділів служби, які зараз працюють в зоні АТО. А це 18 одиниць техніки та 60 людей особового складу, задіяних, у тому числі, й на розмінуванні звільнених територій та відновленні життєдіяльності східних регіонів.

1,5 мільйони гривень з обласного бюджету виділять для управління СБУ в Полтавській області. За ці кошти служба планує придбати спецкомлекс  моніторингу мобільного зв’язку (існуючий комплекс полтавських спецслужб зараз працює в зоні АТО).

Ще 2 мільйони гривень дадуть полтавським правоохоронцям. За ці кошти, зокрема, буде придбано сучасну пересувну вибухо-технічну лабораторію на базі автомобіля Mitsubishi L200. Бо зараз вибухотехніки виїздять на виклики на старенькому ГАЗ-66 ще 80-х років випуску.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко під час засідання наголосив, що на безпеці регіону економити не слід. Проте й функції держави обласна влада не повинна на себе брати. Тож на військову частину Нацгвардії обласних грошей не дали. Військові планували отримати кошти на закупівлю тепловізорів, відремонтувати БТР, вантажівки, придбати новий УАЗ "Хантер" для мобільної групи тощо. Ціна питання ― щонайменше 1,5 мільйони гривень.

"Для обласного бюджету цього забагато, ― зазначив голова ОДА. ― У мене є інша пропозиція: ви складаєте детальний список всього необхідного і я особисто докладу всіх зусиль, щоб ви отримали все це через Міністерство оборони України".


Наверхнаверх