logo
dollar
euro

Споживач не повинен платити за пломбування лічильника

10:28 05.07.2013 eye 2510
Споживач не повинен платити за пломбування лічильника

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала КП ПОР "Полтававодоканал", КП "Пирятинський міський водоканал", Кобеляцький КП "Водоканал" загалом на 68 тис. грн. за зловживання монопольним становищем.

Під час перевірок, встановлено, що зі  споживачів послуг з централізованого водопостачання та водовідведення стягувалась плата за опломбування (переопломбування та розпломбування)  засобів обліку води, що не передбачено нормативно-правовими актами.

Згідно чинного законодавства, споживач зобов’язаний обладнати вузол обліку за власний рахунок та надати можливість виконавцю послуг здійснити його пломбування з метою захисту від несанкціонованого втручання в роботу засобу обліку, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Тобто, пломбування засобів обліку не є послугою, яка надається для споживача і необхідна безпосередньо споживачу.  Отже, пломбування є  необхідним  самим підприємствам-постачальникам послуг і споживач неповинен за неї платити.

Крім того, адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету рекомендувала в місячний термін припинити антиконкурентні дії, які полягали  у прийнятті виконкомом Кобеляцької міської ради рішення від 04.11.2010р. №1168 "Про встановлення тарифів на послуги ККП "Водоканал", яким встановлено тарифи на додаткові послуги з пломбування (переопломбування) лічильників води для населення, що надаються Кобеляцьким КП "Водоканал". Адже прийняття такого рішення створило умови для  порушення конкуренційного законодавства Кобеляцьким КП "Водоканал".


Наверхнаверх