logo
dollar
euro

Вартість проїзду на маршрутах у межах області зросте не більше, ніж на 10 копійок за кілометр

16:09 16.03.2015 eye 580

На апаратній нараді у голови ОДА директор Департаменту інфраструктури та туризму Сергій Марчишинець, повідомив, що наразі вартість проїзду становить 35 копійок за кілометр.

Економічне обґрунтоване підвищення тарифу на проїзд може становити не більше 45 копійок за кілометр. Такого висновку дійшли у профільному департаменті після вивчення документів, які перевізники подали для обґрунтування підвищення тарифу на проїзд у приміському та міжміському транспорті.

Перевізники ж під час публічних обговорень заявляли про необхідність підняття тарифів до 50 копійок – 1 гривні 20 копійок за кілометр.

"Таке різке зростання тарифів перевізники пояснювали стрімким підвищенням курсу долара, зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, - повідомив Сергій Марчишинець. - Однак минулого тижня ситуація на ринку почала стабілізуватися. Ціна на пальне - бензин та газ - хоч і не так швидко, як того хотілося, проте почала знижуватися. Гривня також зміцнюється. Залишається питання з дизельним пальним, проте 80% перевізників заправляють транспортні засоби не дизелем, а газом".

В. о. директора Департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов зазначив, що перевізники також включили у тариф підвищення заробітної плати учетверо.

Голова Полтавської ОДА розкритикував ще одну причину, яку наводять перевізники для необхідності підвищення тарифів - здорожчання автозапчастин.

"У неділю я спеціально заїздив на ринок, щоб з’ясувати вартість автозапчастин. Вони подорожчали на 7-8%, а не втричі, як вам тут розповідають, - прокоментував Валерій Головко. - Ми повинні реагувати на такі речі на випередження, а не наступати щоразу на одні й ті ж граблі. Перевізники постійно шантажують владу. Причому роблять це щоразу після того, як виграють конкурс. До конкурсу їх і тарифи влаштовують, і кількість рейсів і маршрут, на який претендують, не вважають збитковим. А після того, як отримають маршрут, розпочинається шантаж. Так що потрібно детально в умовах конкурсу прописувати всі ці моменти. Наприклад, протягом якого періоду не можна піднімати ціни на проїзд. Розумію, що всім хочеться заробити. Проте чомусь ніхто не хоче ставити себе на місце мешканця села, який живе на тисячу гривень у місяць, і повинен із цього мізерного сімейного бюджету виділяти гроші на проїзд".

Нині в області тривають громадські обговорення майбутнього тарифу на проїзд у транспорті. Як запевнив Сергій Марчишинець, він буде не більшим, ніж 45 копійок за пасажиро-кілометр. Якщо ж пальне дешевшатиме й далі, розмір тарифу також переглянуть у бік зменшення.


Наверхнаверх