logo
dollar
euro

Ціна на соціальні сорти хліба на Полтавщині найближчим часом буде стабільною

18:22 04.07.2013 eye 427
Ціна на соціальні сорти хліба на Полтавщині найближчим часом буде стабільною

Сьогодні підписано Меморандум порозуміння між обласною державною адміністрацією та виробниками хліба. Цього до підписання Меморандуму долучилися також сільгосптоваровиробники, Аграрний фонд, зернопереробні підприємства.

Підставою подальшого утримання стабільного рівня цін на хліб простої рецептури та хлібобулочні вироби, що користуються найвищим споживчим попитом у населення, є хороші цьогорічні прогнозні показники очікуваних обсягів урожаю зернових: 1,0 млн. тонн, з них продовольчого зерна – близько 750 тис. Тонн.

Відповідно до умов Меморандуму на 2013/2014 роки оптово-відпускна ціна хліба для роздрібної торгівлі становитиме: на хліб з борошна 1 ґатунку – 4,70 грн./кг, хліб із суміші житньо-пшеничного борошна – 4,00 грн./кг до 01.01.2014, а до кінця маркетингового року відповідно в межах 4,90 грн./кг та 4,30 грн./кг. Меморандумом порозуміння передбачено, що при встановленні оптово-відпускних цін на хліб простої рецептури рівень рентабельності хлібозаводи повинні планувати не вище 5%.

Меморандумом також зафіксовано ціну на продовольче зерно пшениці 2-3 класу якості на виробництво виключно хліба простої рецептури на рівні 1700 грн. за тонну, а також для виробництва хліба і хлібобулочних виробів, що користується найвищим споживчим попитом – 1800 грн. за тонну. Відповідно до умов Меморандуму та розпорядження облдержадміністрації передбачено сформувати обсяги регіонального резерву продовольчого зерна в кількості 43,2 тис. тонн, в тому числі для реалізації хлібозаводам на виробництво хліба простої рецептури – 10,9 тис. тонн, хліба і хлібобулочних виробів, що користуються Найвищим споживчим попитом – 0.6 тис. тонн.


Наверхнаверх