logo
dollar
euro

На Полтавщині спрямують 2, 850 млн. грн. на оздоровлення, реабілітацію та соціальну адаптацію демобілізованих військовослужбовців

11:17 11.03.2015 eye 398

10 березня відбулося пленарне засідання двадцять сьомої позачергової сесії обласної ради, під час якого, зокрема, внесли зміни і доповнення до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки.

Таким чином було виділено 2 мільйони 850 тисяч гривень на оздоровлення, реабілітацію та соціальну адаптацію військовослужбовців, які цієї весни будуть демобілізовані з лав армії.

Програма реабілітації ініційована головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком і подібних в Україні наразі немає.

Реалізуватиметься програма у декілька етапів. На першому етапі співробітники центрів соціальних служб відвідають родини бійців, які підпадають під демобілізацію. Соцпрацівники складуть так званий соціальний паспорт кожної сім’ї, у якому зазначаються конкретні прохання, потреби і проблеми родини, які будуть вирішуватися спільно із владою на місцях.

Паралельно розпочнеться й другий етап ― оздоровлення військовослужбовців та їх родин. Центри соціальних служб, складаючи паспорт, з’ясують не лише склад сім’ї, а й обговорять можливість оздоровлення. Після цього заяви і данні кожної родини направляються в органи охорони здоров’я, де виписуються довідки і санаторно-курортні картки з рекомендаціями щодо оздоровлення. Путівки видаватимуться безкоштовно (закуповуватимуться коштом обласного бюджету), а відпочиватимуть демобілізовані учасники АТО в оздоровницях Полтавської області. Зокрема, у санаторіях та курортах Миргорода, Великої Багачки, Нових Санжар та Зінькова.

У період оздоровлення родини отримають ще й психологічну підтримку та допомогу. Сюди ж, у оздоровчі заклади, приїздитимуть юристи, співробітники профільних установ та департаментів, які допомагатимуть вирішити питання забезпечення соціальними пільгами, працевлаштування й інші нагальні проблеми родин. Окрім оздоровчих процедур запланована й культурна програма, щоб дозвілля родин військовослужбовців було цікавим і змістовним.

Після прийняття обласної програми аналогічні документи мають розробити та прийняти на рівні районів, міст, сіл та селищ.


Наверхнаверх