logo
dollar
euro

Депутати Полтавської облради розглянуть усі "хотілки" ПАТ "Укргазвидобування", коли підприємство сповна профінансує соціальні угоди

22:33 21.10.2017 eye 867

Говорили на розширеному засідання президії обласної ради, в якій брав участь голова облдержадміністрації.

Зокрема, Валерій Головко повідомив про досягнуту домовленість із керівниками ПАТ "Укргазвидобування" про укладення Угоди між облдержадміністраціє, обласною радою та ПАТ "Укргазвидобування" щодо відрахування на соціальний розвиток області у 2015 році 6 млн. грн. Натомість "Укргазвидобування" розраховує на позитивне рішення обласної ради стосовно погодження отримання ним, без проведення аукціону, ряду спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням вуглеводнів на території області.

Однак, депутати зауважили, що розмір відрахування ПАТ "Укргазвидобування" на розвиток соціальної інфраструктури територій, де проводиться видобуток вуглеводнів, мав би бути значно більшим. У 2014 році ПАТ "Укргазвидобування" за договорами мала спрямувати на розвиток соціальної інфраструктури області 400,0 тис.грн., фактично перерахувала 300,0 тис. грн. і зовсім не виділила  коштів на благодійну допомогу.
Окрім цього, депутати звернули увагу, що наразі відсутнє рішення Кабінету Міністрів України, яке дозволяє державним нафтогазовидобувним компаніям відраховувати кошти за соціальними угодами. Тому президія рекомендувала голові обласної ради утриматися від підписання відповідної угоди з ПАТ "Укргазвидобування".

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке теж відбулось сьогодні, говорили про  недотримання взятих зобов’язань суб’єктами ПАТ "Укргазвидобування".  Комісія рекомендувала до пред’явлення з боку газопромислового управління "Полтавагазвидобування" публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" переконливих, чесних і прозорих гарантій надання соціально-економічної підтримки краю, погодити поки що лише два, із заявлених ним, дозволи.

Сььогодні , в рамках підготовки до наступної сесії облради, відбулось і  спільне засіданні постійних комісій обласної ради шостого скликання. Депутати підтримали пропозицію профільної комісії винести на розгляд позачергової сесії питання надання дозволів ПАТ "Укргазвидобування" на видобування природного газу Ланнівського газоконденсатного родовища на території Карлівського району Полтавської області та на геологічне вивчення з подальшим видобуванням нафти, газу Західно-Новоукраїнської площі на території Чутівського та Карлівського районів Полтавської області. Решту питань щодо погодження отримання спеціальних дозволів  ПАТ "Укргазвидобування" депутати рекомендували винести на розгляд наступної сесії обласної ради після виконання договірних зобов’язань підприємством на фінансування соціальних угод.


Наверхнаверх