logo
dollar
euro

У 2014 році на Полтавщині збільшився видобуток газу, однак суттєво менше видобуто нафти

0:34 20.10.2017 eye 410

5 березня відбулося розширене засідання президії обласної ради за участю голови облдержадміністрації Валерія Головка, заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого, керівників нафтогазовидобувних підприємств, представників громадських організацій.

Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона. Розглядали стан справ у нафтогазовому комплексі.

За інформацією начальника управління з питань нафтогазового комплексу та промисловості Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Костянтина Батеки, на початок нинішнього року на Полтавщині функціонували 29 підприємств НГК, у тому числі 6 – державної форми власності та 23 – приватної; на території області налічується 814 експлуатаційних (продуктивних) свердловин.

Обсяги видобутку природного і супутнього газу з 2012 року щорічно збільшуються. Так, у 2014 році було видобуто 7935,8 млн.куб.м. газу, що на 429,7 млн.куб.м. газу більше, ніж у 2012 році. Однак, суттєво знизився рівень видобутку нафти і газового конденсату, яких у 2014 році видобуто 652,7 тис. тонн – на 155,9 тис. тонн менше, ніж у 2012 році.

Причинами невиконання планових показників є виснаження основних родовищ вуглеводнів – із 26 родовищ вилучено понад 50% запасів вуглеводнів; зменшення обсягів фінансування геологорозвідувальних робіт та робіт із промислової розробки родовищ; недосконалість чинного законодавства у сфері надрокористування.

У 2014 році нафтогазовидобувні підприємства сплатили понад 5 млрд. грн. податків і зборів. При цьому, за відповідними угодами та у вигляді благодійної допомоги на розвиток соціальної інфраструктури територій, було спрямовано 14,8 млн. гр., що на 5,6 млн. грн. більше, ніж у 2013 році.

Про виробничу діяльність підприємств галузі, проблемні питання, досвід соціального партнерства поінформували  їхні представники. Вони  зазначили, що масові перевірки підприємств фіскальними органами, збільшення Урядом податкового навантаження, дестабілізація національної валюти зумовлюють нерентабельність видобутку вуглеводнів. Це може привести до скорочення обсягів видобутку нафти, газу та газового конденсату, згортання геологорозвідувальних робіт та буріння нових свердловин, поставить підприємства на межу виживання.

Така ситуація є загрозливою для всієї галузі, десятки тисяч працівників можуть втратити роботу, бюджети - значні податкові надходження, а споживачі – вітчизняні енергоресурси. Про це, власне, вели мову голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голови профільних комісій облради. На пропозицію голови обласної ради Петра Ворони, президія рекомендувала підготувати проект відповідного Звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України та внести його в установленому порядку на розгляд обласної ради.

Депутати також підтримали пропозицію голови постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Олександра Залужного – ініціювати проведення на Полтавщині розширеної наради по питанню перспектив роботи нафтогазовидобувних підприємств за участю представників Харківської, Сумської, Чернігівської областей, керівників Уряду, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.


Наверхнаверх