logo
dollar
euro

Хліб на Полтавщині подорожчає на 29-40% залежно від сорту

19:00 19.01.2018 eye 726
Хліб на Полтавщині подорожчає на 29-40% залежно від сорту

Про це вчора на нараді з головою Полтавської облдержадміністрації повідомили представники хлібопекарських підприємств, посилаючись на різке здорожчання енергоносіїв, а головне - борошна, частка якого у собівартості хліба становить 60%.

Директор хлібзаводу "Кулиничі" Олександр Козуб зазначив: щоб кілограм хліба коштував 6 гривень, ціна борошна не повинна перевищувати 3 900 гривень за тонну. Проте аграрний фонд нині декларує вартість борошна на рівні 6 500 гривень, у комерційних структур пекарі вже сьогодні закуповують за ціною 7 800 - 8 500 гривень за тонну.

"Економісти прорахували, що кілограм білого хліба коштуватиме 11 гривень, чорного - 9 грн. 80 коп. Тобто білий "кирпичик" коштуватиме 5 грн. 80 коп., чорний буханець - трохи більше 5 гривень", - додав Олександр Козуб.

Виробники вважають,  інтервенції  аграрного фонду борошна на пекарський ринок, ситуацію не врятують. Адже різницю у вартості борошна з фонду та "комерційного" борошна "з’їдають" витрати на перевезення, біржових брокерів тощо.  Пекарі поскаржилися, що нерідко борошно з аграрного фонду, за яке виробники стовідсотково платять наперед, доводиться вибивати і чекати на поставки по кілька діб. Таку неоперативність у роботі пекарі пов’язують з тим, що у Полтавській області на сьогодні немає представництва Аграрного фонду України.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко пообіцяв присутнім, що звернеться до  міністра аграрної політики та продовольства з пропозицією повернути представництво фонду на Полтавщину. Він попросив виробників хліба піднімати  ціни поступово протягом місяця і щоб темпи росту цін на соціальні сорти хліба були нижчими, ніж зростання вартості на інші види хліба, повідомляє прес-служба ОДА.

Зауважимо, що поступовість підвищення цін на хліб ніяк не вплине на платоспроможність мешканців Полтавщини, підняття доходів яких не прогнозується.


Наверхнаверх