logo
dollar
euro

Голова Полтавської ОДА вважає, що зростання цін можна загальмувати перевірками

2:31 20.10.2017 eye 626

Під час сьогоднішньої апаратної наради Валерій Головко заявив, що буде змушений звернутися до Прем’єр-міністра України з пропозицією скасувати постанову, що забороняє перевірки суб’єктів господарювання.

В. о. директора Департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов під час засідання повідомив, що у п’ятницю відбулася робоча зустріч із представниками торговельних мереж. Домовилися про неухильне дотримання рівня надбавок на продукти, що входять до складу так званого соціального кошика. Чиновник визнав, що вагомих важелів впливу на торговельні мережі після ліквідації інспекції з контролю за цінами місцева влада не має.

Голова ОДА зазначив, що не бачить причин для зростання цін на продукти харчування, тим паче місцевого виробництва: "Я ще розумію, коли йдеться про імпортні товари, чи коли у виробництві продуктів є та чи інша імпортна складова. Але коли дорожчають продукти харчування, виготовлені із сировини минулого врожаю… Скільки працюю на посаді, мені розповідають про величезні запаси цукру на складах підприємств, які нікуди подіти. Мовляв, перевиробництво, а тому галузь "лежить", цукрові заводи закриваються. І ось тепер маємо шалену ціну на власний цукор".

Щоб навести лад на продуктовому ринку, голова ОДА дав два дні. Вже у вівторок 3 березня має відбутися нарада з представниками торгівельних мереж, їхніми контрагентами, щоб з’ясувати причину різкого зростання цін. Якщо ж домовитися не вдасться, Валерій Головко звернеться з проханням про скасування мораторію на перевірки суб’єкти господарювання. Керівник області запевнив, що він не просто підпише відповідне спільне звернення з головою обласної ради Петром Вороною, а й особисто поїде на прийом до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Не виключні й інші методи впливу на продуктовий ринок. Серед них - інтервенції продуктів харчування. Йдеться насамперед про організацію ярмарків, де полтавські виробники зможуть продавати продукцію власного виробництва без торгівельних націнок та надбавок.


Наверхнаверх