logo
dollar
euro

Депутати Полтавської облради вкотре занепокоїлись твердими побутовими відходами в Полтаві

16:57 22.10.2017 eye 396

2 березня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства  на якому головував Степан Бульба.

У ньому взяли участь голова обл ради Петро Ворона, його заступники Водимир Марченко та  Володимир Микійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних комунальних підприємств, представники громадських організацій.

Комісія, зокрема, розглянула виконання обласної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки. Доповідав директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков.

Завдання Програми із будівництва сміттєпереробних заводів та полігонів ТПВ практично не виконані  через  недостатнє фінансування та відсутністю інвесторів. Особливу стурбованість у депутатів викликає ситуація з ТПВ у Полтаві, де й досі не запроваджено систему роздільного збирання твердих побутових відходів. Таки досвід вже мають міста Миргород та Кременчук. Там створенні комунальні підприємства, що забезпечують цивілізоване поводження із сміттям, зменшення навантаження на полігони твердих побутових відходів, значні фінансові надходження до міських бюджетів.

У виступах депутатів та громадських активістів наголошували, що на Макухівському полігоні під Полтавою роками працюють тіньові схеми: люди без певного місця проживання збирають скло, папір, пластик, метал, який потім вантажівками вивозиться у невідомому напрямку. Петро Ворона зауважив,  що обласна рада неодноразова звертала увагу контролюючих органів на  таку протизаконну бізнесова діяльність, утім питання залишається відкритим.

Депутати ухвалили  рішення вчергове звернутися до УМВС в області, Головного управління Державної фіскальної служби в області з вимогою провести відповідні перевірки та вжити дієвих заходів.


Наверхнаверх