logo
dollar
euro

На щотижневій нараді в ОДА позапланово обговорили тарифи на пасажирські перевезення

12:54 02.03.2015 eye 786

Після тижня, проведеного на лікарняному, Валерій Головко повернувся до виконання своїх обов’язків голови Полтавської ОДА і провів щотижневу апаратну нараду.

За наполяганням обласного очільника позапланово розглянули тарифи на пасажирські перевезення.  

Директор департаменту інфраструктури і туризму Сергій Марчишинець повідомив про консультації, які минулого тижня проводилися із перевізниками.

"Попередній тариф останній раз затверджувався у травні минулого року на рівні не більше 35 копійок за кілометр без ПДВ при вартості пального 12 гривень, а не 29, як зараз. Деякі перевізники вже почали залишати ринок і маршрути, на яких вони працювали по 10-15 років. А це, у свою чергу, ставить під загрозу нормальне функціонування маршрутної мережі. Згідно з процедурою для прийняття економічно обґрунтованих тарифів, ми запропонували перевізникам надати економічні документи, які підтверджують фінансово-господарську діяльність. За попередньою інформацією, такі документи надали лише три перевізники", - поінформував Сергій Марчишинець.

За словами директора департаменту, перевізники пропонують підвищити тарифи на 80 копійок - 1 грн. 20 коп. за кілометр. Після попередніх консультацій із департаментом економічного розвитку ОДА, профільний департамент пропонує тариф на рівні 45 копійок за кілометр. Сергій Марчишинець зазначив, що в західних областяхі України вартість проїзду у громадському транспорті наразі  підняли до 45-55 копійок.

Розповів  чиновник і про те, що після консультацій на деяких маршрутах перевізники самостійно вже підняли вартість проїзду, хоча жоден з них не звертався в департамент із відповідною обґрунтованою заявою. На таку "самодіяльність" обласна влада  має намір жорстко реагувати.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко висловив свою позицію: "Без широкого громадського обговорення тарифи на проїзд не підвищуватимуться. По кожному маршруту - обговорення з громадськістю, під час якого перевізник повинен аргументувати подорожчання проїзду. Іншого формату не будею.  Попереджайте перевізників, щоб готувалися звітувати перед громадою, на якій підставі вони просять нас підвищити тариф".


Наверхнаверх