logo
dollar
euro

Де відсвяткувати Івана Купала в Полтаві, на Полтавщині, в Україні?

5:05 21.07.2019 eye 3130
Де відсвяткувати Івана Купала в Полтаві, на Полтавщині, в Україні?

Купайло – найяскравіша подія літа. Цього року мешканці Полтави  зможуть відсвяткувати Івана Купала  6 липня на 3-му пляжі Полтави (вулиця Сакко, 63). Початок святкування призначено на 18-у. У програмі  конкурс купальських віночків, вогняне шоу, дискотека і, зрозуміло, вогнище.

Святкову програму в цей день о 14-й пропонує й ТРЦ "Екватор". Там можна долучитися до народних обрядів, навчитися плести купальський віночок, флешмобу "Найбільший живий вінок"

Запрошують полтавців відсвяткувати Івана Купала і на батьківщину Миколи Гоголя, де теж цієї ночі відбудуться традиційні народні гуляння, катання на човні тощо.

Масштабне святкування планується у Ковалівці, Полтавського району. Там на пляжі Берег Свободи  відбудеться Всеукраїнське етнографічне свято "Купальські гулянння-2013". Програма свята дуже зм іствона. 6 липня вже з 10-ї розпочнуть працювати дитячі атракціони, можна буде покататися на конях. О 13-й розпочне роботу містечко майстрів. Далі – виступи самодіяльних колективів Полтави та району, козацькі розваги, театралізоване дійство на березі річки Коломак, святкова лотерея, виступи  полтавської рок-ватаги "ДельТора" та рок-гурту "ФЛІТ" та інші цікавинки. Почесним гостем дійства буде народний артист України Богдан Бенюк.

Любителям мандрувати Україною варто звернути на цілу низку купальських заходів у різних куточках України.

Так, 5-6 липня на Чернігівщині в селі Олешня відбудеться Свято купальської традиції "Івана Купала" та ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс "Авторська пісня" на Голубих озерах. У селищі Снов'янка 6 липня пройде перший фестиваль музики та сімейного відпочинку "Літо в ШішкiNN".

Святкуватимуть у Києві і під Києвом: у парку "Київська Русь" (с. Копачів, Обухівського району Київської області) у рамках свята відбудеться молодіжний фестиваль Slavic Fest;  традиційно в Пирогово під Києвом у ніч з 6 на 7 липня відбудуться  Купальські гуляння; у "Мамаєвій слободі" в Києві молодим парам увечері 6 липня запропонують взяти участь у квесті "Ніч на Івана Купала - пошук козацького скарбу та інших розвагах; на "Хуторі Савки" у Нових Петрівцях під Києвом  Купальські вечорниці почнуться о 16-й.

У рамках святкування Івана Купала 7-9 липня у Вінниці проведуть фестиваль "Подільський вінок". Цього року головною подією стане створення найбільшого вінка в Україні.

В Одесі Івана Купала святкуватимуть 8-9 липня 2013 року на пляжі Відрада. Початок свята заплановано на 17-у. Відбудуться ярмарок народних ремесел, майстер-класи зі створення старовинних слов'янських оберегів,  пошук квітучої папороті,  обрядове весілля Бога Вогню Купали і Богині Води дано тощо.

Власне, цікаві події відбуватимуться в усіх куточках України. Адже Купайло – особливе свято, яке одвічно шанували в нашім народі.


Наверхнаверх