logo
dollar
euro

За розподіл ліків для онкохворих перед суспільством повинні звітувати органи охорони здоров’я на місцях

18:20 03.07.2013 eye 478
За розподіл ліків для онкохворих перед суспільством повинні звітувати органи охорони здоров’я на місцях

Сьогодні міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова зустрілась із учасниками акції, організованої UCAB (Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні), які вимагали від міністра абсолютної прозорості в розподілі та використанні ліків, придбаних за кошти державного бюджету. Адже, незважаючи на щорічне збільшення видатків на закупівлю препаратів для хіміотерапії, більшість хворих цих ліків в очі не бачили.

Раїса Богатирьова продемонструвала присутнім на зустрічі нещодавно підписаний нею Наказ від 27 червня 2013 року, який вимагає від органів охорони здоров’я на місцях контролювати розподіл препаратів, закуплених для лікування хворих на онкологічну патологію, і звітувати про це перед суспільством.

Цим документом також передбачені публічні звіти щодо потреби, стану забезпеченості, наявних залишків лікарських засобів, що закуповуються за кошти Державного бюджету України. Оприлюднюватись  також має перелік закладів охорони здоров'я відповідного регіону, які є кінцевими  отримувачами лікарських засобів  у рамках державних програм та централізованих заходів.  Міністр зазначила, що ця інформація повинна буде оприлюднюватись на офіційних веб-сайтах структурних підрозділів  охорони здоров'я.  Сподіваємось, ця інформація і справді стане доступною для громадськості Полтавщини.

Пані Богатирьова також висловила стурбованість тим, що в деяких медичних установах радять хворим купувати за власні кошти медичні препарати. Ці випадки, на думку очільника міністерства, суперечать не лише законодавству, але й моралі, тим більше, коли йдеться про людей, які вимушені боротися із такою складною хворобою, як онкологія. За її словами, у Міністерства охорони здоров’я немає можливостей відслідковувати всі подібні випадки. Це сфера компетенції правоохоронних органів, до яких потрібно одразу звертатися хворим та громадським організаціям, що опікуються правами пацієнтів.

Довідка UCAB:

Рак є другою причиною смерті українців після сердцево-судинних захворювань. Щодня від онкологічних захворювань вмирає 239 людей, або 10 – щогодини.

На онкологічному обліку зараз перебуває понад 1 млн. українців. На лікування одного хворого в середньому виділяється 450 гривень на рік. При цьому вартість лікування може сягати 50-100 тисяч грн. і більше за курс хіміотерапії.

Кожен третій онкохворий українець помирає протягом року зі встановлення діагнозу. В Україні збереження життя онкохворим протягом 5 років не перевищує 41%, у Франції – понад 60%, а в США  – 64%.

В Україні кожна четверта онкохвора дитина вмирає протягом першого року після встановлення діагнозу.

Близько 60% усіх хворих на рак не отримують спеціального лікування, що і спричиняє високий рівень смертності в Україні.


Наверхнаверх