logo
dollar
euro

Фокуси для "фокусників" із МОЗу завтра у Києві покажуть онкохворі

16:24 02.07.2013 eye 311
Фокуси для "фокусників" із МОЗу завтра у Києві покажуть онкохворі

"Перед операцією сказали гроші покласти в шкарпетку, раптом помру і не зможу потім розрахуватися. Також перед операцією лікарів треба "одягти": костюм, маски, бахіли, рукавички…"

"Коли я сказала, що грошей на операцію в мене немає, лікар сказав мені написати офіційну відмову від операції, що я і зробила. На роботі сказали – грошей на твій похорон в нас немає…".

Це цитати з брошури, яку завтра, 3 липня о 10.00, під стінами Міністерства охорони здоров’я презентуватимуть онкохворі люди спільно з UCAB  (Дорадчоюа  Радою спільнот з питань доступу до лікування в Україні (від англійської Ukrainian Community Advisory Board).

Організатори акції запропонують ще й флешмоб: фокусник, вдягнений у лікарський халат, продемонструє, як в українських онкодиспансерах невідомо куди зникають ліки, закуплені за державний кошт. А тим часом, хворі змушені купувати ті ж самі ліки в аптеках, або перекуповувати в лікарів.

Учасники акціє мають на меті домогтися від Міністра охорони здоров’я видати наказ керівникам онкологічних закладів щомісяця оприлюднювати інформацію про ліки, закуплені за державний кошт для цих закладів. Адже чиновники з МОЗу стверджують, що хворі забезпечені онкопрепаратами на 95%. Проте більшість  хворих не отримують ліки у державних лікарнях, і змушені купувати їх за свої кошти, продаючи житло, землю, майно.

Згідно з дослідженням UCAB за підтримки МФ "Відродження", навіть ті ліки, які вже куплені за державні гроші для певної лікарні, не потрапляють до хворих. Непоодинокі  факти перепродажу ліків у аптечній мережі на території медичних закладів та за її межами. Хворі скаржаться, що лікарі наполегливо рекомендують купувати ліки у "кур’єрів" без чеків та накладних.

На жаль, подібна проблема є і в Полтаві. Про це свідчать дописи на формах. Ось один із них, датований 6 червня цього року: "Єдине, що в цьому закладі вміють робити якісно - це брати гроші і відправляти пацієнтів купувати дорогі препарати до аптек, які напевно належать керівництву або їх сім'ям. Природно, що на побори ніхто не скаржиться, адже життя і здоров'я близької людини не виміряти грошима і тому родичі покірливо платять. Причому, якість лікування абсолютно не залежить від того скільки ти заплатив, а якщо не заплатив, то з тобою і розмовляти ніхто не буде. У моєї мами через тиждень після початку лікування  змінився лікар (якій було заплачено, і яка, як згодом з’ясувалось, поїхала відпочивати за кордон). Так новий лікар, поки їй у кишеню не сунули і розмовляти не хотіла. Але, як я писав вище, на якості лікування це ніяк не відбилося і ослаблену, з найсильнішою задишкою людину фактично виштовхали з лікарні в день останнього курсу опромінення. Ніхто не взяв кров на аналіз (як виявилося, згодом у неї був високий вміст цукру), ніхто не спромігся потримати її ще день під спостереженням. На четвертий день після  "виписки" мами не стало. Я не буду називати імен і прізвищ, нічого це не змінить, думаю, що відбувається у стінах цього закладу (язик не повертається назвати його лікувальним закладом) не є секретом для керівництва та контролюючих органів. Вибачте - накипіло. Олег".


Наверхнаверх