logo
dollar
euro

У Полтаві діяло шахрайське "агентство нерухомості"

14:13 18.01.2018 eye 535
У Полтаві діяло шахрайське "агентство нерухомості"

Упродовж 2014 року група осіб, під виглядом надання послуг "агентства нерухомості" із пошуку та надання в оренду житла, обікрала людей у великих розмірах.

Незаконну діяльність шахраїв припинили працівники відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю Полтавського міського управління.

Як повідомив заступник начальника ВДСБЕЗ Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області Ігор Сесюк, група у складі 32-річного організатора та п’ятьох подільників (серед яких: троє жінок 22, 26 та 28 років, а також двоє чоловіків 23 та 24 років),  працювала за єдиною схемою.

Зокрема, організатор подавав оголошення в одну із міських газет та в мережі Інтернет про здачу в оренду квартир або приватних будинків за дуже низькою ціною. Клієнта запрошували в офіс "агентства", при ньому телефонували начебто власнику житла, яке вподобав потенційний орендар, і домовлялись про зустріч.

Насправді, подільник розмовляв з організатором злочинної групи. Після імітації розмови з орендодавцем, клієнту пропонували укласти договір та оплатити послуги агентства в розмірі 300 гривень.

Після сплати "послуг", клієнту надавали номер мобільного телефону нібито господаря житла. Після того, як клієнт не міг додзвонитися до господаря, працівники агентства давали йому інший номер, що насправді належав організаторові. Останній, представляючись то керівником агентства, то старшим менеджером, під різними приводами намагався відтягнути зустріч з господарем.

У разі, якщо клієнт був дуже наполегливим і приїжджав до офісу повторно, йому  надавали фіктивну роздруківку з мобільними телефонами господарів житла. Але на ділі з’ясовувалося, що житло або взагалі не планували здавати або вже тривалий час перебувало в оренді. Окремим клієнтам пропонували написати заяву про розірвання договору. Однак після його анулювання, клієнта інформували, що грошові кошти він зможе отримати не раніше ніж за три місяці. У підсумку клієнти не отримували ані грошей, ні обіцяних послуг.

Наразі за даними фактами розпочато кримінальне провадження за ознаками частини 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання фігурантів та за адресами офісів, в ході яких вилучили договори, укладені з потерпілими, комп’ютерну техніку та гроші.


Наверхнаверх