logo
dollar
euro

Скільки рушників повинно бути в домі?

8:42 17.10.2017 eye 2169
Скільки рушників повинно бути в домі?

Це величезне задоволення - загорнутися після ванни у великий, м'якенький банний рушник! А які ще рушники потрібні в господарстві?

Рушники для ванної кімнати

Скільки потрібно? Деяким людям достатньо одного великого рушники для всіх банних процедур, інші користуються трьома: один для обличчя та рук, другий - банний, третій - для ніг. Іноді у ванній висить загальний рушник для всіх членів сім'ї, як для рук та обличчя, а банний і «для ніж» у кожного свій. Проте в ідеалі  для кожного члена сім'ї має бути по чотири рушники: для обличчя, для рук, для ніг і для тіла. Можливо, знадобляться ще два види рушників: пляжні і масажні.

Який матеріал вибрати? Тільки натуральний, бажано бавовняний який ви знайдете на http://www.textilhouse.com.ua/category/polotenca. Гігроскопічність рушника дуже залежить від складу тканини, навіть невелика домішка штучного волокна або синтетики різко знижує поглинаючу здатність і, відповідно, задоволення від купання. У даному випадку не варто заощаджувати: ціна рушника не повинна бути визначальним критерієм.

Який розмір краще? Розміри рушників для ванної: 34х70, 50х90 і 70х140 см. Традиційно рушники 34х70 використовуються для рук, 50х90 - для обличчя, 70х140 вважаються банними. Для ніг деякі люди використовують старенькі рушники будь-якого розміру, але взагалі зараз випускають спеціальні рушники для ніг нестандартного розміру (трохи менше, ніж для рук).

1-1
Бавовна. Краща бавовна для махрової тканини - довговолокниста, єгипетська або пакистанська; оптимальна довжина ворсу 4-5 мм. Проте головний критерій якості махрового рушника - це його вага (щільність): якщо до натуральної бавовни додано синтетичне волокно, рушник стає легким, але витирає гірше. Тому у хороших банних рушників щільність тканини повинна бути не менше 470 г/м², у рушників для рук та обличчя 420-440 г/м². Не кожен продавець зможе вам назвати конкретні цифри, тому просто прикиньте на руці: рушник розміром 70×140 см повинно важити близько 500 грамів.

Льон. Не дуже підходить для рушників у ванну, але може служити добавкою у бавовняну тканину для виготовлення махрових рушників. Такі рушники добре використовувати в якості масажних. Панівне місце ж стовідсотково лляних рушників і серветок - кухня та їдальня.

Бамбук. Матеріал із бамбуковою пряжі м'який, приємно охолоджує шкіру, до того ж виробники запевняють, що рушники з цього матеріалу гіпоалергенні і володіють антимікробними властивостями (bamboo kun). Проте варто мати на увазі, що махрові рушники з бамбука гірше сохнуть, ніж рушники з натуральної бавовни.

Шовк. Із нього роблять красиві і повітряні рушники. Не варто купувати рушники з шовку для витирання тіла (вони дуже тонкі і швидко промокають, прилипаючи до шкіри). Зате шовкові рушники відмінно підходять для сушіння волосся.

Сумішеві тканини. Рушники з домішкою штучних або синтетичних волокон гірше вбирають вологу, зате яскраві, легкі, добре перуться. Такі махрові рушники можна використовувати як для пляжу, підстилаючи на шезлонг або просто на пісок.

Рушники для кухні

Скільки потрібно? Проста побутова логіка підказує цифру 3: для рук, для посуду і для продуктів.

Який матеріал вибрати? В залежності від призначення рушника. Втім, за правилами сучасної гігієни для столового посуду рушники і не потрібні - посуд не витирають, а залишають у сушарці, щоб вода стекла сама. Рушник потрібно тільки для скла та кришталю.

1-2
Який розмір краще? Для кухонних рушників стандарт диктує розміри: 40х60, 40х70, 45х70, 50х70 см. Який зручніше, кожній господині видніше.

Льон. Рушники з цього матеріалу жорсткуваті, зате не залишають волокон. Тому лляними рушниками добре накривати тісто і готову випічку, протирати до блиску скло і кришталь; в них зручно загортати продукти. Недолік один - льон сильно жмакається.

Мікрофібра. Вбирає вологу краще бавовняних тканин, швидко сохне і не вимагає прасування. Рушник із мікрофібри може використовуватися для витирання рук.

Папір. Одноразові паперові рушники все частіше застосовуються на сучасній кухні, ними можна обсушити шматок м'яса, вимокнути вимиті овочі або витерти руки. Переваги - гігієнічність, обумовлена одноразовим застосуванням, і, звичайно, економія праці та миючих засобів для прання.

Бавовна. Вафельні рушники з бавовни (до речі, турецький винахід) відмінно підходять для витирання рук. Вони м'які, приємні на дотик, добре вбирають вологу (у три рази краще, ніж, скажімо, махрові рушники, правда, і намокають швидше).


Наверхнаверх