logo
dollar
euro

Вибираємо газову плиту

11:26 21.10.2017 eye 1231
Вибираємо газову плиту

Перш ніж відповісти на питання - яку газову плиту вибрати, поговоримо про її найважливіші компоненти, якими є варки поверхня і духовка.

На що варто звернути увагу при купівлі газової плити і якими функціями вона володіє, спробуємо розібратися.

Розмір та дизайн плити

Тут все просто, вибирайте газову плиту, під розміри вашої кухні, якщо дозволяє місце - то оптимальним варіантом буде розмір 60 на 60 сантиметрів. Що стосується кольору та дизайну фурнітури, як кажуть: "на смак і колір - товаришів немає".

Варильна панель

Стандартна кількість конфорок на плиті - чотири, але зустрічаються моделі і з п'ятьма, і з трьома конфорками. Вони бувають різної потужності і, відповідно різного діаметру. В  асортименті більшості виробників зараз все частіше зустрічаються газоелектричні і комбіновані моделі - купивши таку плиту на http://comfy.ua/for-the-kitchen/flag/gazovye_plity.html, ви зможете готувати страви на двох електричних і двох газових конфорках - одночасно.

У більшості моделей виробники випускають плити з класичними круглими конфорками, але в плитах нового покоління все частіше зустрічаються конфорки інших форм, що збільшує функціональні можливості газової плити, створюючи додаткові зручності для споживача. По перше, конфорки можуть становити овальну конфігурацію, які можна розгортати на 90 градусів, ну а якщо на плиті таких конфорок кілька - включати їх одночасно, щоб підігріти на плиті великі листи з м'ясом або рибою. По-друге, конфорка може мати не тільки одне, а до трьох кілець полум'я - тоді вона буде, відповідно, носити назву "подвійна" або "потрійна корона". По-третє, з'явилися конфорки трикутної форми, які не вимагають решіток і рівномірно прогрівають всю поверхню посуду.

варильна-панель
Вибираючи газову плиту варто звернути уваги на зовнішній вигляд, конструкцію і матеріал покриття варильної панелі. Така панель може бути виготовлена як із сталі, покритої емаллю або просто пофарбована вогнетривкою фарбою, так і з нержавіючої сталі. Природно в таких матеріалах і покриттях є свої плюси і мінуси. Емальоване покриття панелі: гігієнічно, дуже легко миється - але і досить крихке, якщо ви упустите на таку варильну поверхню важкий предмет, на емалі утворюються відколи, на місці яких вона буде іржавіти. Інша справа нержавіюча сталь у якої немає недоліків - крім ціни, але повірте, воно того варте. На вартість такої газової поверхні так само буде впливати матеріал решіток, на які ви ставите посуд. На зміну звичних для металевих ґрат, прийшли чавунні, яким все більше віддають перевагу виробники газових плит. Решітки з чавуну не облуплюється під високими температурами, їх легко мити в посудомийній машині, вони досить масивні і не ковзають по покриттю вручений панелі.

А ось є плити взагалі без решіток - модний і дуже популярний нині "газ на склі", тобто газові плити зі склокерамічною панеллю. Переваг у такого поєднання хоч відбавляй, і, мабуть, головне з них - легкість догляду за варильною поверхнею і, отже, практичність у використанні. Склокерамічні поверхні досить довго зберігають пристойний вигляд, що не облуплюється і не обдираються. Звичайно, не позбавлені недоліків: по-перше, на них ні в якому разі не можна упускати важкі речі, оскільки є ризик, розколу поверхні. По-друге, "солодкі плями", що утворюються на склі, можуть з часом порушити цілісність покриття, тому їх потрібно змивати негайно після закінчення приготування їжі.

Варто також звернути увагу на наявність біля плити верхньої кришки, що прикриває варильну поверхню, коли вона довго не використовується, Це захищає конфорки від пилу і, знову ж, полегшує догляд за плитою.

Духова шафа

Духовки в газових плитах бувають, як газові, так і електричні (останні в свою чергу діляться на звичайні і багатофункціональні, оснащені режимом конвекції і мають більшу кількість режимів приготування їжі).

Плита з газовою духовкою, як правило, економічні і мають низьку вартість. Приготування їжі відбувається на "відкритому вогні", прогрів йде тільки знизу, хоча є й винятки: у деяких моделях духовок можна з нижнім жаром одночасно включати верхній ТЕН- гриль, тоді підігрів страви відбувається з двох сторін (верх і низ). На жаль, здебільшого при використанні газового гриля вам доведеться відкривати дверцята духовки, для підтримування циркуляції повітря усередині. Однак робити так доведеться не у всіх газових плитах з грилем. Зараз багато німецьких брендів сконструювали свої моделі так, що газовий гриль (нагрівач) можна експлуатувати і при закритих дверцятах духової шафи. До речі, в деяких плитах БОШ конвекція (тобто вбудований вентилятор) є навіть у газових духовках.

Духовка
Дуже часто на ринку стали з'являтися моделі, де поєднується газова духовка і електрогриль, що створює можливості для більш рівномірного прогрівання духової шафи і, відповідно, поліпшення якості приготування страв.

У звичайних електричних духовках також можна використовувати гриль і крутив до традиційних нагрівачів: верхньому і нижньому. Їх можна включати як окремо, так і одночасно, в найрізноманітніших поєднаннях. Вбудований у внутрішню частину електричного духової шафи вентилятор забезпечить постійну циркуляцію повітря у всій духовки і, як наслідок, рівномірний прогрів всього блюда. У поєднанні з нагрівальними елементами вентилятор емітує "полум'я" стандартної газової духовки, сприяючи легкому підсмажування продуктів і утворення на продуктах апетитною скоринки. Ці духовки з вбудованим режимом конвекції і, як правило, називаються багатофункціональними. В описі моделей духовок ви можете зустріти терміни Multi6, Multi7 і Multi8. Це слово і позначає функції духовки, а цифра після слова позначає кількість програм, в яких ви зможете автоматично приготувати їжу.


Наверхнаверх