logo
dollar
euro

У Полтаві відбудеться презентація фільму про історію полтавських євреїв

8:29 07.02.2015 eye 473
У Полтаві відбудеться презентація фільму про історію полтавських євреїв

8 лютого о 15:00 на 3 поверсі ТЦ "Метрополітен" (вул. Гоголя, 38) відбудеться показ документального фільму "Реликвии: Полтава еврейская".
    
Режисер кінострічки - Руслан Сімакин, який досить відомий полтавцям, оскільки часто дає лекції про кіномистецтво у "Вільному університеті" від ЧГК. До команди творців фільму "Реликвии…" входять також Дмитро Гонтаренко (оператора), Андрій Дун (продюсер), Олександр Василенко (ведучий) та Анна Супруненко, яка написала для нього сценарій.

Руслан Сімакін, режисер (vk.com)
- Весь період був цікавий - і під час написання сценарію, і під час зйомок. Досліджували документи, дізнавалися цікаві факти з Полтавської історії. Найбільше запам’яталися зйомки на єврейському цвинтарі. Було дуже холодно, багато снігу. Ми всі замерзли, а чай не зігрівав. До того ж ми чекали поки вийде сонце, - пояснює Руслан Сімакін. - Фільм документальний тому в кадрі тільки наш актор (він же ведучий, він же інтерв’юер). Презентація буде в Полтаві, тому що в ньому йдеться в цілому про наше місто та історію євреїв в ньому.

1 804 року з’явилися перші статистичні відомості про проживання в 12 повітах Полтавської губернії євреїв. Багаті євреї-купці зробили чимало для розвитку міста та промисловості,поповнюючи скарбницю. У 1926 р. в Полтаві мешкало 18 476 євреїв (20% усього населення), більшість яких встигла евакуюватися до окупації Полтави німецькими військами у 1941 р.

Отже,

ЩО: Показ історичного фільму "Реликвии: Полтава еврейская".

КОЛИ: 8 лютого о 15:00.

ДЕ: 3 поверх ТЦ "Метрополітен" (вул. Гоголя, 38).

ВХІД: вільний.


Наверхнаверх