logo
dollar
euro

Міський голова Кременчука приєднався до протестів мерів проти дій Держказначейства

12:25 01.07.2013 eye 327
Міський голова Кременчука приєднався до протестів мерів проти дій Держказначейства

Сьогодні міський голова Кременчука Олег Бабаєв на брифінгу заявив журналістам, що звернувся до Асоціації міст України з проханням порушити на найвищому рівні питання блокування фінансування видатків Держказначейством. Про це, зокрема, повідомляє УНІАН.

У Кременчуці накопичилось боргів на суму близько 20 млн. грн. У місті вже припинені роботи з ремонту дахів, доріг тощо. Під загрозою зриву фінансування заходів до 70-річчя міста.

Олег Бабаєв навів конкретні приклади наслідків блокування фінансування видатків. Так, до сих пір не оплачені ремонтні роботи, проведені на  крюківському мосту; "висить" борг  за виконані роботи перед водоканалом; вулиця Леніна, на ремонт дорожнього покриття якої заплановано витратити 9 млн. грн.,  може залишитися "прикрашена" ямами до Дні міста. Міський голова Кременчука справедливо вважає, що такий стан справ з фінансуванням життєдіяльності міста, може викликати протестні настрої у його  мешканців.

Нагадаємо, що 25 червня мер Полтави Олександр Мамай також на брифінгу заявив про блокування платежів  міста Держказначейством  України.  Поважна установа обіцяла відповісти… колись.  Ось тільки міському голові Полтави тепер доведеться самотужки боротися  з державною машиною, адже з його подання обласний центр у травні цього року вийшов із  Асоціації міст України. Покинув лави організації, яка створена для захисту інтересів своїх членів і котра об’єднує населені пункти, де мешкає понад 80 відсотків українців. Зазначимо, Олександр Мамай ініціював вихід Полтави у 2011 році й з Асоціації "Міжнародна Асамблея столиць і великих міст", членом якої місто стало ще 2003.

Тим часом, міські голови Кременчука і Полтави не є першими міськими очільниками, котрі відкрито протестують проти дій чи, краще, бездіяльності казначейства.  До цього про блокування фінансів заявляли мери Донецька, Івано-Франківська, Львова та інші.

Народний депутат,  член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Віктор Балога на своїй сторінці в Facebook 25 червня писав, що "інакше як рекетом назвати це не можна. Я розумію усю складність з відсутністю ресурсів у державі, але для чого забирати не своє? Тим більше, що мільйони гривень, як витрачалися на ремонти в кабінетах київських начальників, так і витрачаються".

Політик справедливо  звертає увагу на те, що "поки гроші заблоковані, пеню місцевим радам нараховують податкова, енергокомпанії, всі з ким вони не можуть розрахуватися".  Уже є випадки, коли й в будівлях органів місцевого самоврядування за борги відключають світло. Безвихідь може призвести до масового розпродажу того мізерного, що ще лишилося у власності місцевих громад: будинків культури, дитячих садків тощо.


Наверхнаверх