logo
dollar
euro

Двадцятка найзлісніших депутатів-прогульників Полтавської облради

17:59 02.02.2015 eye 1319
Двадцятка найзлісніших депутатів-прогульників Полтавської облради

На останній сесії Полтавської облради її голова, Петро Ворона, пообіцяв оприлюднити список депутатів-прогульників за останній рік. Але пройшло вже 2,5 тижні, а цих списків і досі немає.

"Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства" вирішив допомогти Петру Васильовичу і визначив, хто ж саме безвідповідально відноситься до своїх обов’язків депутата Полтавської облради і не виправдовує очікувань, які на нього покладав виборець.

Дані, які ми використали для визначення цієї двадцятки, надані Полтавською облрадою у відповіді на наш запит. Тому, якщо у когось з прогульників виникне бажання оскаржувати цю інформацію, ми готові підрахувати його відвідуваність сесій разом з ним (можемо ще й з камерами і журналістами).

Всього у цьому скликанні (з листопада 2010 року) Полтавська облрада провела 26 сесій. Інколи сесії ділили на кілька засідань, тому загальна кількість засідань, які міг відвідати "ідеальний депутат" – 30 (тоді б у нього взагалі не могло бути прогулів).

Ми виділили тих депутатів, які пропустили хоча б 10 засідань (тобто, кожне третє). Таких виявилося 20 зі 120. Половину з прогульників складають "списочники", половину – мажоритарними.

Незаперечним лідером серед прогульників Полтавської облради є мажоритарник від "Партії Регіонів" – Валерій Ченчевий. Його особистий результат – 28 пропусків (тобто, чоловік, якому довірили представляти частину Машівського району, за понад 4 роки прийшов тільки на 2 засідання).

Трохи від нього відстає Віталій Кучерук, який пройшов по списку від Комуністичної партії України. Його "досягнення" – 22 пропуски з 30 можливих. Оскільки місцеві вибори відбудуться у жовтні цього року, Віталію Петровичу ще є куди рости.

Майже наступає йому на п’яти представник "Батьківщини" Олександр Яковенко. Йому не вистачило всього 1 пропуску, щоб посісти друге місто і отримати "срібло" у нашій аналітиці. Тому поки що третє місце і 21 пропуск.

Решта 17 прогульників показані на нашій інфографіці.

Інфографіка
Хотілося б звернутися до всіх депутатів Полтавської облради: не прогулюйте засідання. Ваші виборці довірили Вам представляти їх у найвищому органі місцевої влади. Не ігноруйте ці обов’язки. Сесії відбувають не так і часто – знаходьте на них час або не йдіть у владу взагалі.


Наверхнаверх