logo
dollar
euro

У Полтаві "Відкрита ніч" тривала до п’ятої години ранку

8:19 01.07.2013 eye 364
У Полтаві "Відкрита ніч" тривала до п’ятої години ранку

Захід відбувся у  ніч з 29 на 30 червня у Полтаві у рамках партнерського фестивалю "Мазепа-фест".

Кінопоказ провели крайове товариство "Просвіта", очолюване Миколою Кульчинським, мистецьке об’єднання "Магнум опус" й громадська ініціатива "Злам стереотипів", а головним спонсором став "Раффайзен банк Аваль".  "Відкриту ніч"  заснував відомий кінорежисер Михайло Іллєнко 16 років тому. Згодом фестиваль розширив географію - одночасно проходив у кількох містах . Неодноразово майданчик для кінопоказу надавав "Мазепа-фест": у 2007 році  "Просвіта" здійснила ексклюзивний перегляд художнього фільму Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу",у 2010-документальних, ігрових  короткометражок та мультфільмів. Торік "Відкрита ніч" завдяки просвітянам теж завітала до  Полтави.  Тож коли цього року через незалежні від організаторів обставини сімнадцята "Відкрита ніч" у Києві не відбулася, естафету вдруге поспіль у міському парку відпочинку "Перемога" підхопила Полтава, - інформує Прес-центр Полтавського крайового товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка.

Кінопоказ відвідали до семисот глядачів. Організатори самі не очікували такого аншлагу.  "Очевидно, молодих людей приваблює сам демократичний формат кінопоказу. Невимушена атмосфера, романтика, екран і проектор, друзі поруч… Вони брали із собою каву, каремати, і так дивилися всю ніч, - поділився враженнями член правління обласного товариства "Просвіта", помічник голови парламентського комітету з питань культури і духовності В.Кириленка Олег Пустовгар.

Глядачам показали добірку кращих фільмів за минулі роки: "Йшов трамвай №9" С. Коваля, документальний фільм Р.Ширмана "Небезпечно вільна людина" про С.Параджанова, "Кохання до зрадливої Нуськи" за оповіданням Ю.Винничука, "Поліські образки" та багато інших. "Ці фільми є ексклюзивними,  - констатували у розмові зі ЗМІ голова мистецького обєднання "Магнум опус" Роман Повзик та лідер "Зламу стереотипів" Олександр Коба,- Їх не можна скачати з інтернету, подивитися в соцмережах і тим більше їх не показує наше "заформатоване" ТБ. Сучасний український кінематограф і те, що нав’язує нам маскультура – це два різні світи".

Кінопоказ тривав до п’ятої години ранку і завершився розіграшем безкоштовних квитків на  найближчу мистецьку подію від "Магнум опус". Наприкінці молодь заспівала державний гімн "Ще не вмерла Україна!"


Наверхнаверх