logo
dollar
euro

Як правильно "взути" вантажівку?

1:45 23.10.2017 eye 446
Як правильно "взути" вантажівку?

Правильно підібрані шини здатні в кілька разів збільшити комфорт і безпеку водія вантажного автомобіля.

Крім того, вантажні шини можуть сприяти більш економного витраті пального, а це важливий економічний фактор роботи вантажівки. Вибір ґуми також побічно впливає на термін служби всіх деталей автомобіля. Тому, до нього потрібно ставитися дуже відповідально. Кожна з різновидів шин для вантажних машин, має своє призначення, переваги та особливості. Серед основних їх видів присутні: шини для керованої осі, для провідної осі, універсальні і шини для причепів.

Вибір коліс та шин на http://www.asva.com.ua/catalog/by_size/?type=4 - справа нескладна, якщо слідувати рекомендаціям фахівців і не заощаджувати на якості.

Вантажні шини для керованої осі автомобіля

Такі колеса встановлюються на рульову вісь вантажівки, і основним їх завданням є швидке і чітке реагування на повороти керма. Виконанню цього завдання служить особлива їх конструкція: спеціальні канавки на протекторі забезпечують кращу реакцію колеса на рульове керування. Таким чином, автомобіль прекрасно "слухається" водія на будь-якій дорозі і в будь-яку погоду. Ще однією їх особливістю вважається зниження шуму від коліс, що буває дуже корисним перевагою при тривалих поїздках.

Шини для ведучої осі вантажівки

Максимальне зчеплення з дорожнім покриттям - єдина вимога, якому повинні відповідати вантажні шини для ведучої осі. Колеса на цій осі виконують найскладнішу роботу - починають рух важкої вантажівки, а також зупиняють його. Від них залежить, наскільки швидко і при цьому плавно автомобіль зможе рушити з місця і загальмувати. Протектор таких шин виглядає у вигляді малюнка великих чашок.

Універсальні вантажні шини

Малюнок протектора цих шин містить і канавки, і великі чашечки, що забезпечує колесу і керованість, і хороше зчеплення. Більшість власників, бажаючи заощадити на нових колесах і запасках, використовують універсальні шини спочатку на рульовій осі вантажівки, а в міру зношування переставляють їх на другорядні. Але така економія позначається і на якості: спеціалізовані вантажні шини для рульової і провідної осі мають кращі характеристики управління та зчеплення, ніж універсальні.

Шини причепів і напівпричепів

Це найпростіший вид гуми для вантажівок, що не володіє ніякими особливими характеристиками, крім мінімальної опірності руху. Тому їх не можна ставити на основні осі вантажного автомобіля, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій на дорозі.


Наверхнаверх