logo
dollar
euro

Сьогодні вшанували пам’ять Героїв Крут. В церемонії взяли участь і полтавці

14:01 29.01.2015 eye 879

29 січня відбулась церемонія вшанування пам’яті Героїв Крут, молодих хлопців, які цього дня у 1918 році біля станції Крути в Чернігівській області вступили у нерівний бій з більшовиками та полягли смертю хоробрих за Українську Народну Республіку.

Президент Петро Порошенко поклав квіти до Пам’ятного Хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві, де перепохована частина загиблих, про це повідомляє прес-служба глави держави.

Учасники церемонії вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

Глава держави зазначив, що події під Крутами є уроком для теперішньої України щодо того, що недооцінювання ролі армії у забезпеченні незалежності може призвести до трагічних подій. "Провідники національно-визвольних змагань початку минулого століття недооцінили ролі армії у забезпеченні незалежності. І цю ж саму помилку було повторено протягом останніх двох десятиліть", – сказав Глава держави. Петро Порошенко відзначив, що українська армія відроджується ціною колосальних надзусиль, і вже цього року чисельність Збройних Сил планується довести до 250 тисяч.

"Всім поколінням українців ці хлопці показали взірець жертовності й справжнього патріотизму", – відзначив Глава держави.

Президент біля пам’ятника вручив державні нагороди молодим бійцям антитерористичної операції лейтенанту Андрію Назаренку та старшому солдату Євгену Курінному.

У церемонії також взяли участь Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, члени Кабінету Міністрів, народні депутати. Була там і делегація з Полтавщини, яку очолив народний депутат Юрій Бублик.

Про це повідомила у Фейсбук голова Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко. Вона також нагадала історію Героїв, пам'ять яких сьогодні вшановувала Україна:

"Крути – одне з тих святих місць, де хоча б раз повинен побувати кожен свідомий українець, таких, як Чернеча гора в Каневі, Холодний Яр, Хортиця, Чигирин, Переволочна, Батурин та багато інших.

На маленькій станції на Чернігівщині між Ніжином і Бахмачем 29 січня 1918 року зійшлися понад 5 тисяч регулярних військ полковника Муравйова, що сунув на Київ за наказом більшовицької Москви, щоб покінчити з Українською Народною республікою, яка 22 січня 1918 року своїм Четвертим універсалом посміла проголосити державну незалежність, і близько 400 цивільних - юнкери 1-ї Київської юнацької школи ім.Б.Хмельницького та новоствореного Студентського куреня під єдиним командуванням Аверкія Гончаренка, до речі, полтавця.

Нерівний бій тривав більше 5 годин. Увечері захисники Києва зуміли відступити на ешелоні, що їх чекав, зірвавши рейки в кількох місцях й затримавши Муравйова на 2 доби. Але 27 наймолодших юнаків, які були в резерві, отримавши команду відступати, не зорієнтувавшись у темряві, потрапили в полон до більшовиків. Наступного дня всупереч Гаазькій конвенції про поводження з віськовополоненими вони були піддані тортурам і розстріляні.

Цей бій не мав стратегічного значення, але став символом подвигу української патріотичної молоді заради волі України.

У 2006 році під Крутами створений меморіал у вигляді пагорба та червоної колони (колона червоного корпусу Київського університету), а також музей у чотирьох дореволюційних вагонах".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх